Кабінет міністрів України вніс у Верховну Раду законопроект, який спрямований на "економне і раціональне" використання державних бюджетних коштів шляхом спрощення та оптимізації окремих соціальних витрат.
Відповідний проект закону про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України (реєстр. №1577) опубліковано на сайті Ради.
Розроблений Мінфіном законопроект під керівництвом Наталії Яресько.
Зокрема, пропонується виключити норму про те, що сільські школи можуть закривати і реорганізовувати тільки за згодою місцевих громад. Замість цього пропонується встановити, що таке рішення приймається "за рішенням сесії місцевої ради" (для загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми), або за рішенням засновників для приватних закладів.
Крім того, дозволяється "закриття" позашкільних освітніх закладів за рішенням місцевих рад.
На місцеві бюджети пропонується покласти турботу про фінансування пільгового проїзду учнів, студентів і педагогічних працівників. Розмір буде встановлювати орган місцевого самоврядування.
Крім того, Мінфін пропонує скасувати безкоштовний підвіз дітей та учнів у сільській місцевості, замінивши його на "пільговий".
Забезпечення школярів підручниками за рахунок Міносвіти пропонується скасувати.
На 10% пропонується підвищити вартість харчування дітей у школах (з 50 до 60% у містах і з 30 до 40% - у селах).
Планується скасувати норму про те, що держава "оплачує отримання повної загальної середньої освіти. Замість цього пропонується встановити, що держава лише "забезпечує безкоштовне забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів з числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів/інвалідів I-III групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із малозабезпечених сімей".
послідує