Кабінет міністрів України заборонив нерегулярні авіарейси між Україною та державою-агресором Росією, за винятком рейсів, необхідних для забезпечення дій місій міжнародних організацій. Відповідну постанову було прийнято на засіданні уряду в середу, 3 квітня.
"Пропонується встановити заборону на здійснення нерегулярних рейсів перельоту між Україною та державою-агресором за винятком рейсів польотів, необхідних для забезпечення дій місій міжнародних організацій, ООН, ОБСЄ і Червоного хреста", - йдеться в тексті пропозиції, внесеного міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.
Зокрема Арсен Аваков зазначив, що відповідне рішення прийнято на підставі аналізу перельоту кандидата в президенти від партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрія Бойка в РФ.
"Пан Бойко скористався лазівкою в нашому законодавстві, отримав відповідне добро ФСБ Російської Федерації на такий прямий переліт", - додав міністр.
Йдеться про те, що раніше прийняті заборони не поширювалися на нерегулярні рейси між Україною та РФ, які здійснювалися повітряними судами, які не зареєстровані в РФ.
Як відомо, 22 березня кандидат у президенти Юрій Бойко і голова політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Медведчук зустрілися з прем'єр-міністром країни-агресора Дмитром Медведєвим і главою "Газпрому" Олексієм Міллером у Москві. Зустріч була присвячена газовим питанням.
Того ж дня СБУ заявила, що має намір у найкоротші терміни дати правову оцінку цим переговорам.
Під час засідання уряду 27 березня очільник МВС Арсен Аваков виступив із вимогою з'ясувати, на підставі яких документів Бойко з Медведчуком змогли здійснити авіапереліт із Києва до Москви, попри дію заборони про пряме авіасполучення із Росією. У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко пообіцяв зареєструвати провадження про незаконний перетин кордону.
Раніше журналісти програми "Схеми" з'ясували, що Віктор Медведчук регулярно зловживає своїм статусом уповноваженого Україною на переговори з Росією щодо звільнення полонених й використовує своє виключне право прямого авіасполучення з Росією не тільки у державних цілях, але й у власних.
Нагадаємо, 16 вересня 2015 року набуло чинності рішення РНБО "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", під які попала низка російських авіакомпаній, в тому числі найбільша - "Аерофлот". У відповідь Федеральне агентство повітряного транспорту (Росавіація) з 25 жовтня 2015 року ввело повну заборону на використання повітряного простору РФ для авіакомпаній України. У листопаді того ж року Державіаслужба України повідомила російську сторону про заборону транзиту через Україну для авіакомпаній РФ з 26 листопада.