"Зареєструвати місце проживання іпотечної нерухомості стане трохи складніше - потрібно буде дозвіл іпотекодержателя (або ж довірителя - для довірчої власності). Постанову про це затвердив Кабмін на сьогоднішньому засіданні. Це спростить звернення стягнення на іпотечну нерухомість", - повідомив Малюська.
Крім того, з метою перевірки права власності особи, яка подала заяву для реєстрації місця проживання, на відповідне житло, а також перевірки знаходження такого житла в іпотеці або у довірчій власності передбачається обов'язок працівника органу реєстрації використовувати відомості з Державного реєстру прав на нерухоме майно шляхом безпосереднього доступу до нього.
Нагадаємо, раніше банки не могли виселити неплатників з іпотечного житла, якщо в ньому були прописані неповнолітні діти.
"Прописка" стала буквально "радянської гідрою", яку важко приборкати і приручити. Але чи це можливо? Яку модель реформи системи реєстрації місця проживання пропонує експертне співтовариство, і як знайти в ній баланс? Детальніше читайте у статті Миколи Мирного "Як в Україні реформують "прописку": бачення реформи" для читачів ZN.UA.