Своїм рішенням Кабмін також зобов'язав оновити реєстр професій і розробити програму впровадження цифрових спеціальностей у навчальні програми (відповідальні: Мінекономрозвитку, Міносвіти і Мінсоцполітики), розробити для затвердження урядом Національний план розвитку широкосмугового доступу (ШСД) до інтернету з урахуванням подолання цифрової нерівності громадян (Мінекономрозвитку, Держспецзв'язку, Держагентство з електронного урядування і НКРСІ),
У прийнятому документі для надання рівних можливостей доступу до телекомунікаційної інфраструктури між містом і селом передбачено створення спеціальних фондів подолання цифрової нерівності з використанням механізмів державно-приватного партнерства.
Концепцією розвитку цифрової економіки і суспільства України на 2018-2020 роки також регулюється розробка плану заходів щодо стимулювання і підтримки впровадження передових технологій обробки даних (у т. ч. блокчейн) у державному секторі та базових галузях промисловості (Мінекономрозвитку і Держагентством з електронного урядування).
Крім цього, за словами першого віце-прем'єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубива, концепція також включає в себе впровадження сучасної термінології у цифровій сфері, розробку дорожніх карт цифрових трансформацій базових та перспективних галузей промисловості України, розроблення проекту рішення Кабміну щодо інтенсифікації розвитку цифрового землеробства і цифровізації агросектору.
Раніше повідомлялося, що до 2018 року країни Євросоюзу планують створити єдиний цифровий ринок.