Законопроект передбачає відхід від інституту оцінки та визначення ціни об'єкта виключно платоспроможним ринковим попитом.
"Ми хочемо значно спростити процес продажу активів - консолідувати зконодавство у сфері приватизації. Відмовитися від великої кількості груп об'єктів приватизації та істотно зменшити час на підготовку об'єкта до приватизації", - заявив віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.
Згідно з повідомленням, проект закону встановлює принципово новий підхід до розподілу на об'єкти великої і малої приватизації. До великих, за рішенням Кабміну, віднесуть тільки крупні об'єкти з високим потенціалом залучення стратегічного іноземного інвестора, таких об'єктів за попередніми даними буде близько 60.
Об'єкти великої приватизації будуть продаватися з залученням інвестиційного радника - одного з інвестиційних банків, який вивчить попит на об'єкт і запропонує стартову ціну.
Об'єкти малої приватизації можуть бути реалізовані за допомогою відкритих аукціонів онлайн, як це вже зараз відбувається з активами неплатоспроможних банків та непрофільними активами державних підприємств на ProZorro.Продажі.
Стартовою ціною буде чиста вартість активів (вартість активів мінус зобов'язання), або 1 грн, якщо чиста вартість негативна. Аукціон буде проходити в три етапи з підвищенням ставок.
Також новий проект закону передбачає посилення захисту прав інвесторів, можливість застосування міжнародного арбітражу та залучення більш широкого кола покупців.
Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що при приватизації нестратегічних державних компаній буде використовуватися система електронних закупівель ProZorro.