Кабмін схвалив допродаж залишків блокпакетів 25%+1 акція дев'яти найбільших енергокомпаній

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кабмін схвалив допродаж залишків блокпакетів 25%+1 акція дев'яти найбільших енергокомпаній Кабмін вирішив приватизувати решту блокпакетів 25% +1 акція дев'яти найбільших енергокомпаній © Kurdima, novoklimov.io.ua
Попереду нова хвиля приватизації енергооб'єктів: держава вирішила, що 25%-й пакет акцій, який раніше вона залишала собі "на пам'ять", настав час допродати. Причому, за "смішною" ціною і набагато дешевше, ніж якщо б було продано відразу весь держпакет.

Кабінет міністрів України схвалив рішення виставити у 2014 році на приватизацію блокуючі пакети (25%+1 акція) дев'яти міськ- і обленерго, що залишилися у власності держави.

За інформацією джерела ZN.UA в уряді, питання розглядали на засіданні Кабміну в середу, 13 лютого. Проект відповідної постанови на розгляд КМ було подано Фондом державного майна 5 лютого. Документ погодили без зауважень Міненерго, АМКУ, Мінекономрозвитку і Мін'юст. Мінфін погодив проект із зауваженнями, "які Фондом держмайна не враховано".

Згідно з копією документа, якою володіє ZN.UA, постановою пропонують включити ряд енергокомпаній до переліку об'єктів паливно-енергетичного комплексу, які підлягають приватизації (перелік затверджено розпорядженням КМУ №96 від 18 лютого 2013 року).

Таких енергооб'єктів всього дев'ять. З них шість - контролюються Рінатом Ахметовим: "ДТЕК Дніпроенерго", "ДТЕК Західенерго", "ДТЕК Донецькобленерго", "Київенерго", "ДТЕК Крименерго", "ДТЕК Дніпрообленерго". Ще три компанії контролюються іншим власникам: "Вінницяобленерго" - Костянтином Григоришиним, "ЕК "Чернівціобленерго" - "Лужниковськими" словаками VS Energy Михайла Воєводіна та Олександра Бабакова, "Закарпаттяобленерго" - групою київського бізнесмена Ігоря Тинного, якого пов'язували зі співвласником "Росукренерго" Іваном Фурсіним.

Постановою, зокрема, передбачається:
- вилучити зі статутного капіталу НАК "Енергетична компанія України" держпакети 25%+1 акція зазначених підприємств (шляхом внесення змін до Додатку 1 до постанови Кабміну №794 від 22 червня 2004 року);
- передати держпакети Фонду держмайна для подальшої приватизації;
- затвердити плани розміщення держпакетів акцій на фондових біржах на аукціонах за методом підвищення та зниження ціни (продаж має відбутися до 30 листопада 2014 року).

Рішення продати контрольні пакети енергокомпаній, що залишилися у власності держави, ФДМ обґрунтував необхідністю "залучити кошти приватних інвесторів у розвиток підприємств, а також забезпечити надходження додаткових коштів до Держбюджету (нагадаємо, доходи від приватизації у 2014 році записано у розмірі 17 млрд грн).

Виходячи з номінальної вартості однієї акції, загальна вартість держпакету 25%+1 акція становить: для "ДТЕК Дніпроенерго" - 37,296 млн грн, "ДТЕК Західенерго" - 31,976 млн грн, "ДТЕК Донецькобленерго" - 20,474 млн грн, "Київенерго" - 6,772 млн грн, "ДТЕК Крименерго" - 10,810 млн грн, "ДТЕК Дніпрообленерго" - 14,979 млн грн"ЕК "Чернівціобленерго" - 3,549 млн грн, "Вінницяобленерго" - 77,434 млн грн, "Закарпаттяобленерго" - 7,788 млн грн,

Нагадаємо, на попередній хвилі приватизації у 2012 році Ахметов через свій енергохолдинг ДТЕК раніше придбав держпакети акцій "Донецькобленерго" (40% за 467,6 млн грн), "Київенерго" (25% за 450,5 млн грн), "Західенерго" (45,1% за 1,9 млрд грн), "Дніпроенерго" (25% за 1,18 млрд грн), "Крименерго" (45% акцій за 256 млн грн), "Дніпроенерго" (50% за 660 млн грн).

У лютому 2012 року групою VS Energy було куплено у ФДМ 50%-й пакет акцій "Закарпаттяобленерго" за 140 млн грн, а 45%-й пакет "Чернівціобленерго" за 70 млн грн. Також в лютому 2012-го "Луганське енергетичне об'єднання" Григоришина придбало пакет 50% акцій "Вінницяобленерго" за 176 млн грн.

Ще зовсім нещодавно чиновники захоплено передбачали, що блокпакети (по 25%) акцій, які залишилися у власності держави, забезпечать потужний вплив і контроль над компаніями. Однак 25-відсотковий пакет акцій, який раніше держава залишала собі "на пам'ять", як показала практика, ні на що не впливає. Запланована доприватизація за фактом є лише юридичним оформленням наявного стану речей: компаніями повністю керують її приватні власники.

Хоча тільки ледачий експерт не писав, що реальна мета двохстадійного продажу до смішного прозаїчна - знизити вартість цих держпакетів, що вигідно у першу чергу бізнесменам. Два невеликих пакети чомусь коштують дешевше, ніж один великий. Та й інвестиційні зобов'язання до другого пакету, що приватизується, зазвичай близьконульові. Виходить, скептики, на жаль, знову мають рацію.... !zn

Читайте також:

ГПУ просить суд скасувати приватизацію держпакету акцій "Донбасенерго"

Українська влада планує у 2014 році продаж об'єктів держвласності на 17 млрд

Янукович нагородив голову ФДМ Рябченка орденом "За заслуги" III ступеня

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі