Кабмін повернув цінове регулювання для низки продуктів, але виробників пообіцяли заохотити ціною на газ

12 сiчня, 2022, 18:15 Роздрукувати
Відправити
Відправити

До переліку увійшли: гречка, цукор, молоко, олія і яйця.

Кабмін повернув цінове регулювання для низки продуктів, але виробників пообіцяли заохотити ціною на газ
© ruinformer.com

Кабінет міністрів України прийняв рішення обмежити торговельну надбавку на низку соціальних продуктів. Тобто уряд розширив перелік товарів, які мають соціальну значимість і, відповідно, право на газ за пільговими цінами. Як і прогнозувало ZN.UA, до переліку увійшли курятина (преференції для групи компаній ПраТ МХП Юрія Косюка) та олія (для агробізнесу «Кернел Груп» Андрія Веревського). 

Також до списку були додані: гречка, цукор, борошно, макарони, молоко та масло. Такі зміни внесено до "карантинної" постанови №1236 на засіданні уряду в середу.

Відповідно до змін, на період дії карантину граничний рівень торговельної надбавки не має перевищувати 10% від оптово-відпускної ціни.

Уряд пояснив своє рішення стрімким подорожчанням продуктів. За останній рік ціни на них виросли на десятки відсотків, зокрема: гречана крупа - на 23,8% (+8,9 грн):

  • цукор - на 34,9% (+7,3 грн);
  • пшеничне борошно - на 15,4% (+1,96 грн);
  • макаронні вироби - на 18,4% (+3,72 грн);
  • молоко - на 9,2% (+2,36 грн);
  • соняшникова олія - на 48% (+20,25 грн);
  • яйця - на 11,5% (+3,15 грн);
  • птиця - на 26,9% (+15,06 грн);
  • вершкове масло - на 12,3% (+5,46 грн).

Нагадаємо, що в кінці грудня аналогічну роздрібну націнку (10%) ввели на хліб та батон. Однако ці виробники сьогодні заявили, що у січні піднімуть ціни на свою продукцію на 10%. Оскільки вони на даний час не отримуються дешевий газ.

Коментар ZN.UA:

Таким чином уряд намагається не так збалансувати ситуацію з цінами на продовольство, як не допустити спекуляцій з боку виробників так званих соціальних продуктів. Адже вони найближчим часом отримуватимуть газ за пільговою, а не за ринковою ціною. І не хотілося б, щоб отримавши за рахунок платників податків газ дешевше, виробники нажилися на них двічі, задерши ціни на свою продукцію. Загалом держрегулювання ціни не найефективніша з можливих практика, але навіть таке рішення краще, ніж бездіяльність, за якою ми спостерігали в останні півріччя. Головне відмовитись від цінового регулювання якомога раніше після стабілізації ситуації

Читайте також: Події у Казахстані: як відреагують ціни на електроенергію та газ в Україні

Раніше Кабмін своєю постановою №1435 від 30 грудня  обмежив націнку  при постачанні газу виробникам харчових продуктів, що мають істотну соціальну значимість.

31 грудня 2021 року міністр агрополітики Роман Лещенко підписав із виробниками соціально значущих продуктів харчування меморандум щодо стабілізації цін на природний газ власного видобутку документ обмежує націнку на енергоресурс, що видобувся в Україні, на рівні 25%.

Related video

Харчові продукти в Україні подорожчали, порівняно з минулим роком, на третину. При цьому на окремі продукти, такі як олія, ціни зросли на 70-75%.

 

 

 

Підготував/ла : Олена Середа
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК