Кабмін просить Раду скасувати граничний термін дії мораторію на виплату "боргу Януковича"

Поділитися
Кабмін просить Раду скасувати граничний термін дії мораторію на виплату
Україна розраховує все ж досягти домовленостей з РФ про реструктуризацію боргу.

Кабінет міністрів України пропонує скасувати граничний термін дії тимчасового мораторію на виплати за зовнішніми комерційними боргами, який закінчується 1 липня 2016 року.

Відповідний урядовий законопроект №3677 зареєстрований у Верховній Раді 18 грудня і оприлюднено сьогодні у вівторок, 22 грудня.

Напередодні Кабмін ввів мораторій на виплату "боргу Януковича" на $ 3 млрд і інших "російських" боргів

"Для пошуку подальших шляхів реструктуризації зазначених облігацій та зовнішніх запозичень суб'єктів господарювання державного сектору економіки, забезпечених державними гарантіями, фінансовим радником Міністерства фінансів компанією Lazard Freres SAS рекомендовано здійснити тимчасове зупинення здійснення платежів з погашення та обслуговування державного боргу, а також гарантованого державою боргу", – йдеться в пояснювальній записці.

Мораторій може бути скасований у будь-який час у разі імплементації домовленостей з власниками єврооблігацій, тобто, з Росією та російськими держбанками.

Раніше Кабмін дозволив Мін'юсту найняти юристів для захисту прав та інтересів держави в рамках розглядів з Росією у міжнародному суді з "боргу Януковича". Судова тяганина з РФ може растуться на 2016-2017 роки.

Введений мораторій за "російським" єврооблігаціями на $ 3 млрд, викуплені в кінці 2013 року Фондом національного добробуту (ФНБ) Росії, запроваджується з дня їх погашення - 20 грудня 2015 року.

Призупинення виплат за гарантованими державою кредитами "Укравтодору" вводяться пізніше: за кредитом 2006 року – з 30 березня 2016 року, за кредитом 2009 року – з 15 квітня 2016 року і по кредиту 2011 року – з 26 січня 2016 року.

Щодо кредиту КБ "Південне", мораторій запланований з 19 травня 2016 року.

Мораторій по кожному з кредитів буде діяти до вчинення правочину (правочинів) щодо реструктуризації та зміни їх умов.

Раніше Мінфін України в офіційній заяві підкреслив, що незважаючи на рішення МВФ про "суверенний" статус $ 3 млрд боргу України перед Росією, Київ не може виплатити його у строк, не порушивши при цьому свої зобов'язання перед МВФ, а також перед іншими приватними кредиторами, які погодилися на реструктуризацію.

Разом з тим, Україна, як і протягом всього часу, готова на сумлінне проведення переговорів з РФ для досягнення взаємної згоди щодо реструктуризації боргу.

Росія відмовляється взяти участь у реструктуризації, вимагаючи повернення коштів повному обсязі і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає. Київ заявив про готовність до судових розглядів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі