Кабінет міністрів до кінця вересня затвердить план приватизації перших п'яти державних компаній, йдеться в оновленому тексті Меморандуму про співпрацю України і Міжнародного валютного фонду (МВФ).
До кінця вересня також буде переглянутий перелік держкомпаній, серед яких визначать ті, які не функціонують і будуть підлягати ліквідації. До цього часу будуть визначені часові рамки ліквідації кожної з компаній, а також надані попередні оцінки можливих витрат для бюджету. Почати перші заходи по ліквідації таких компаній планується здійснити до кінця 2015 року.
До серпня профільні міністерства повинні були підготувати перелік з 10 підприємств, які будуть приватизовані в першу чергу. Уряд спільно з Фондом держмайна створять робочу групу, яка розробить план приватизації цих підприємств, визначає для кожного держпідприємства основні параметри та умови процесу, у тому числі терміни відмови від власності, метод приватизації та ін
"Плани дій для п'яти із зазначених компаній будуть затверджені рішенням ФДМ до кінця серпня 2015 року. Крім того, ми будемо прагнути до утвердження постанови Кабміну планів дій для цих п'яти компаній до кінця вересня 2015 року", - йдеться в оновленому меморандумі з МВФ.
До жовтня також буде складено перелік з 10 держпідприємств, які несуть найбільший фіскальний ризик і повинні бути реструктуризовані шляхом, відмінним від приватизації. План дій щодо п'яти таких держкомпаній буде погоджений з Мінфіном і Мінекономрозвитку до кінця січня 2016 року після консультацій з МВФ.
Раніше голова ФДМ Ігор Білоус повідомив, що ОПЗ і "Центренерго" входять в перелік пріоритетних для приватизації держпідприємств. Конкурси з їх продажу плануються на листопад-грудень цього року.
DT.UA у статті "Структурні маяки від МВФ: камені спотикання" писало, що досі саме ці зобов'язання були чи не єдиними реальними економічними реформами, які проходять у країні. Найчастіше вони виконувалися виключно заради заліку, що викликало критику, мовляв, функціонери з Вашингтона не особливо заглиблюються в суть, а наші раді старатися та "косметикою" підміняють реально необхідні структурні зміни. Але настав момент, коли умови угоди з МВФ наштовхнулися на багатомільярдні інтереси в парламенті.