Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні, 8 травня, затвердив Концепцію розвитку міжнародного аеропорту "Бориспіль" до 2045 року, яка передбачає інвестиції обсягом EUR3,4 млрд і збільшення пасажиропотоку до 53,9 млн пасажирів на рік (для порівняння: сьогодні - 12 млн пас/год). Про це пише агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на текст Концепції.
Наголошується, що аеропорт повинен забезпечити обслуговування в 2019 році - 14,4 млн пасажирів, у 2030 році - 27,7 млн пасажирів, у 2040 році - 44,3 млн пасажирів і в 2045 році - близько 53,9 млн пасажирів.
Також передбачається додаткове відведення земельних ділянок площею близько 600 га під розвиток інфраструктури аеропорту за рахунок ділянок, які перебувають у власності або користуванні фізичних або юридичних осіб.
Для доставки вантажів передбачається будівництво окремої дороги до виробничо-технічної зони з південної сторони аеропорту і можливість будівництва підземної залізниці до центрального терміналу аеропорту.
Як повідомлялося, на початку травня профільний урядовий комітет схвалив Концепцію розвитку міжнародного аеропорту "Бориспіль" до 2045 року.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що при будівництві експреса від Києва до Борисполя екс-керівництво "Укрзалізниці" планувало присвоїти 9,5 млрд грн.
Аеропорт "Бориспіль" у 2018 році наростив пасажиропотік на 19% - до 12,6 млн чол. і чекає 14%-го зростання пасажиропотоку в 2019 році, що буде відповідати 19% зростання за минулий рік. При цьому, на думку керівництва аеропорту, прогнозоване зниження темпів зростання пасажиропотоку пов'язано зі збільшенням абсолютного числа пасажирів.
Нагадаємо, що міжнародний аеропорт "Бориспіль" є найбільшим в Україні із загальною займаною площею близько 1 тис. га. Має дві злітно-посадочні смуги: одну - довжиною 4 тис. м, шириною 60 м, другу - довжиною 3,500 тис. м, шириною 63 м. На його території розташовані чотири пасажирські термінали і поштово-вантажний комплекс.