Кабінет міністрів України погоджує список товарів, які офіційно можуть перетинати лінію розмежування та потрапляти на окуповані території Донецької та Луганської областей.
"Список погоджується. Він буде оприлюднений. Можна буде частково зняти якісь питання щодо товарів, які перетинають лінію розмежування незаконно", – сказав радник міністра у справах окупованих територій і переселенців Юрій Гримчак в ефірі "Радіо Свобода"
Він додав, що Україна багато втрачає в економічному та політичному плані від заборони перевезення товарів через лінію зіткнення в Донбасі.
Гримчак також підкреслив, що товари, які незаконно ввозять на територію ОРДЛО не є контрабандою. Це називається "незаконне переміщення товарів через лінію розмежування".
"Коли я чую контрабанда, то це, по-перше, юридично неправильно, по-друге, контрабанда існує через кордони між країнами, які визнані. У нас немає там кордонів з якоюсь іншою країною. Там така сама Україна, тільки тимчасово окупована територія", – сказав він.
В кінці 2014 року Україна запровадила економічну блокаду самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". З того часу безкінечні автомобільні черги вишиковуються біля військових пропускних пунктів у буферній зоні, де солдати обшукують автомобілі і шукають заборонені товари.
Результатом цього стало те, що ціни на захоплених територіях підскочили, а скорочення поставок продуктів, палива і медикаментів дали можливість "чорному ринку" процвітати. Проблеми мешканців захоплених територій посилюються ще й бойовими діями, які не вщухають, зруйнованою економічною інфраструктурою і фінансовими махінаціями, які влаштовують ватажки бойовиків. Багатьом мирним жителям доводиться покладатися лише на гуманітарну допомогу чи нерегулярні контакти з контрабандистами.
Раніше "Інформаційний супротив" повідомляв, що ватажок бойовиків у Луганську Ігор Плотницький не поділив російську контрабанду з "главою МВС" і заборонив йому виїжджати з "ЛНР". А бойовики "особистої гвардії" Плотницького заробляють на доставці продуктів з РФ. Закупівля продовольства відбувається виключно на бюджетні кошти "ЛНР" ("бюджет" формується з фінансової допомоги Росії і "податків"), проте прибуток від продажу надходить приватним особам в керівництві "народної республіки".