Кабмін переніс велику приватизацію на 2016 рік

Поділитися
Приватизації в цьому році не буде © spartak.com
Приватизація буде проходити за новими правилами з залученням іноземних радників з продажу.

Кабінет міністрів продовжив на 2016 рік дію базової постанови від 12 травня № 271 про проведення приватизації в 2015 році, повідомляється на сайті Фонду держмайна.

У повідомленні відомства зазначається, що причиною продовження терміну дії постанови стали технічні фактори. По-перше, держоргани гальмують передачу об'єктів у ФДМ для приватизації. По-друге, досі не були прийняті всі законодавчі зміни, необхідні для початку приватизації.

Зокрема, на розгляді Верховної Ради знаходиться законопроект №2319, яким забезпечується недопущення до приватизації юридичних і фізичних осіб з держав, які визнані Радою державою-агресором, а торговці цінними паперами зобов'язані представляти інформацію про осіб, в інтересах яких купують активи.

Крім того, виключається норма, яка закріплює обов'язковий продаж на фондових біржах 5-10% акцій об'єктів груп В і Г до проведення конкурсу, а ФДМУ отримує можливість залучати до процесу приватизації радників.

Постановою № 271 затверджено перелік держоб'єктів, що підлягають продажу в 2015 році: "Тернопільобленерго", "Запоріжжяобленерго", "Харківобленерго", "Хмельницькобленерго", "Миколаївобленерго", "Центренерго", "Одеська ТЕЦ", "Херсонська ТЕЦ", "Миколаївська ТЕЦ", "Одеський припортовий завод", "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод", "Сумихімпром".

Читайте також: Яценюк вирішив відкласти приватизацію Одеського припортового заводу

18 вересня міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус заявив, що продаж великих українських підприємств відбудеться у 2016 році. "Законопроекти затримуються, але, практично велика приватизація відкладається на наступний рік", – сказав міністр, виступаючи у Верховній Раді.

За даними липневого опитування Соціологічної групи "Рейтинг", українці в цілому виступають проти приватизації державних підприємств. Відповідаючи на питання про долю залишилися в держвласності 4 тисяч підприємств, 49% респондентів відповіли, що вони повинні залишатися державними компаніями, ще 30% згодні продати тільки частину з них, але більшість залишити в держвласності, 12% згодні продати більшість залишків держвласності, а 1% готові продати все держмайно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі