3.
"При визначенні основних напрямів бюджетної політики на 2014 рік враховано наступні основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2014 рік: номінальний валовий внутрішній продукт - 1694,8 млрд грн; валовий внутрішній продукт реальний, темпи зростання - 103%", - вказується в проекті постанови.
За прогнозом, зростання базового індексу споживчих цін буде утримано на рівні 4-6%, що відповідає цілям на середньострокову перспективу, встановленим в основних принципах грошово-кредитної політики на 2013 рік. Разом з тим, нестабільність на світових фінансових і товарних ринках приведе до виникнення об'єктивних ситуативних коливань цін, включаючи ціни на енергоносії, з метою забезпечення беззбиткової роботи окремих галузей економіки, що може призвести до тимчасового коливання індексу споживчих цін, який складе до кінця 2014 року 8,3%. Кабмін також прогнозує, що індекс цін виробників у наступному році складе 108,6%.
Кабмін очікує, що рівень 3, визначений за методологією Міжнародної організації праці, в 2014 році складе 7,1-7,4%.
Як наголошується в документі, для розрахунку бюджетних показників будуть використовуватися припущення щодо офіційного обмінного курсу гривні до долара у середньому на рік і на кінець року, враховані в розрахунках основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2014 рік, виходячи з положень, визначених основними принципами грошово-кредитної політики 3.
Зазначені макропоказники можуть бути уточнені після опублікування звітної статистичної інформації за 2012 рік, оперативних даних про поточний стан соціально – економічної ситуації в 2013 році і прийняття Кабміном рішення щодо прогнозу макроекономічних показників на 2014 рік і враховані при підготовці проекту Державного бюджету України на 2014 рік.
Разом з тим, експерти державних інститутів, інвестиційних компаній, банків і неурядових аналітичних центрів, які взяли участь у складанні квітневого консенсус-прогнозу під егідою 3, погіршили оцінки зростання ВВП України в 2013 році.
Зростання реального 3 України в 2013 році складе лише 1,2%, хоча уряд очікує динаміку на рівні 2,5-3,4%, вважають вони.
Згідно з консенсус-прогнозом, інформація про який розміщена на веб-сайті МЕРТ, усереднена квітнева оцінка економічної динаміки в поточному році на 1,7 процентного пункту менше зробленої в листопаді 2012 року. При цьому експертні оцінки перебували в квітні в діапазоні від скорочення на 5,4% до зростання на 3%. !zn
Читайте також:
Азаров: Україна за рівнем ВВП знаходиться "десь у 1980 році"
Держстат поліпшив оцінку падіння ВВП України в IV кварталі 2012 року