Кабмін на прохання Резнікова скасував обмеження націнки для закупівель Міноборони

Поділитися
В Мінфіні кажуть, що це призведе до збільшення витрат.

Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою на час дії воєнного стану дозволив Міністерству оборони не обмежувати націнку на товари та послуги розміром 1% витрат на придбання комплектувальних виробів та обладнання в інших суб’єктів господарювання та 30% власних витрат. Відповідні зміни були затверджені урядом 11 липня за клопотанням Міноборони, пише «Економічна правда».

Так, урядова постанова №1275 передбачає скасування застосування таки норм як:

  • положення щодо здійснення контролю за цільовим використанням коштів;
  • положення щодо визначення ціни державного контракту;
  • положення щодо визначення розміру прибутку для вітчизняних виробників у складі ціни.

Зокрема  у пояснювальній записці ініціатора документа міністра оборони Олексія Резнікова йдеться, що «в Міноборони виникла потреба у додатковому врегулюванні питання включення прибутку та постачальницької винагороди до вартості (ціни) державних контрактів (договорів), а також усунення дискримінації вітчизняних виробників по відношення до іноземних, з метою створення умов розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу та гарантованого забезпечення потреб сил безпеки і оборони товарами, роботами і послугами оборонного призначення».

При цьому в Мінфіні підкреслили, що реалізація цих змін на практиці призведе до збільшення витрат з державного бюджету. На скільки саме –невідомо, оскільки Міноборони відповідних розрахунків не надало.

 «Реалізація зазначеної норми призведе до здорожчання товарів, робіт і послуг оборонного призначення, збільшення вартості державних контрактів та видатків на оборонні закупівлі або зменшення обсягу закупівель продукції. Проєкт акту не вирішує проблемних питань своєчасної поставки продукції оборонного призначення у війська, а лише створює сприятливі фінансові умови для виробників», - йдеться у висновках міністра фінансів Сергія Марченка.

Як писало ZN.UA, у травні зʼявилася інформація, що Міноборони витратило 8,9 млрд грн на зброю, якої не було поставлено. Йдеться про так звану прострочену дебіторську заборгованість. Це коли замовник (тут — Міноборони) сплачує кошти постачальнику, але обіцяний товар не отримує в строк, обумовлений у договорі. Але, за інформацією Міністерства фінансів, прострочена дебіторська заборгованість Міністерства оборони за період з 1 січня 2022 року по 1 травня 2023 року становить 36,3 млрд грн. Для порівняння, 36,3 млрд грн — це майже 3 тисячі канадських бронемашин Senator для наших захисників, які могли б урятувати тисячі життів військових. Про це читайте у матеріалі "У Міноборони Резнікова спустили «в трубу» 36 мільярдів бюджетних гривень".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі