Євросоюз включив українські логістичні маршрути в Транс’європейську транспортну мережу

Поділитися
Євросоюз включив українські логістичні маршрути в Транс’європейську транспортну мережу © Дніпропетровська ОДА
Це допоможе експортувати українську аграрну продукцію та доставляти гуманітарні вантажі.

Європейська комісія включила в індикативні мапи Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) логістичні шляхи на території України. Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури у Facebook.

«Це рішення є стратегічним кроком у процесі інтеграції України в ЄС та сприятиме реалізації ініціативи “Шляхи солідарності” щодо експорту української аграрної продукції та доставки гуманітарної допомоги в Україну», – йдеться в повідомленні.

За даними Мінінфраструктури, Єврокомісія, зокрема, внесла в мережу такі зміни:

  • доповнила Північно-Балтійський коридор шляхом через Львів і Київ до Маріуполя;
  • продовжила Балто-Чорноморсько-Егейський коридор через Львів, Чернівці ( територією Румунії та Молдови) до Одеси;
  • проклала коридори Рейн – Дунай і Балтійське море – Адріатичне море через Львів.

У пресслужбі пояснили, що внесення українських логістичних маршрутів у TEN-T дозволить ліквідувати наявні перешкоди під час проведення логістичних операцій, залучити інвестиції ЄС до модернізації транспортної інфраструктури України, мати доступ до європейських інструментів допомоги щодо розвитку нашої частини мережі, зменшити обсяги витрат на логістику, підвищити якість послуг із транспортування товарів і наростити мультимодальні перевезення.

Водночас, Європейська комісія виключила з TEN-T шляхи, прокладені через РФ і Білорусь. Маршрути на території Євросоюзу, що перебувають на стиках із державами-агресорами, були понижені в статусі.

У Міністерстві інфраструктури пояснили, що Євросоюз створює Транс’європейську транспортну мережу для з'єднання Європи з заходу на схід та з півночі на південь мережею автомобільних доріг, залізничних шляхів, аеропортів і водних маршрутів. Цю систему планують побудувати двома етапами: до 2030 року завершити створення «ключової» мережі, а до 2050 року – «загальної» мережі. 

За інформацією пресслужби, Україна стала учасником TEN-T у 2017 році. Протягом першого етапу, до 2030 року, на території держави планують реалізувати проєкти на 4,45 мільярда євро відповідно до Індикативного Інвестиційного Плану ЄК щодо розвитку TEN-T коридорів.

Як зазначається, цей показник є найбільшим серед усіх країн «Східного партнерства» ЄС.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія завершила роботу над підготовкою документа, яким буде дозволено загальноєвропейське визнання українських прав водія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі