Європейський Союз має намір пом'якшити пакет санкцій щодо експорту російської нафти

Поділитися
Ініціатором пом'якшення санкцій стала Греція, чия економіка значною мірою залежить від судноплавства.

Після суперечок навколо шостого пакета санкцій, які відбулися напередодні, 8 травня, вже наступного дня Європейський Союз вирішив пом'якшити свій пакет санкцій щодо експорту російської нафти. Про це повідомляє агентство Вloomberg, з посиланням на проєкти документів, які вдалося отримати, а також на інформацію власних джерел.

За даними Вloomberg, блок має намір скасувати раніше запропоновану заборону для суден, що належать ЄС, і які транспортують російську нафту в треті країни.

Відсутність єдиної позиції серед країн "Великої сімки" стала вирішальним фактом, щоб пропозиція по санкціях для танкерів була відхилена.

"ЄС відмовився від плану зупинити танкери, що переміщують російську нафту. Європейський Союз має намір пом'якшити свій пакет санкцій щодо експорту російської нафти після суперечок, що відбулися на вихідних.", - повідомляє агентство.

Ініціатором пом'якшення даного положення санкцій стала Греція, чия економіка значною мірою залежить від судноплавства. Греки володіють більш ніж чвертю потужностей світових нафтових танкерів.

У разі відхилення з шостого пакету санкції стосовно танкерів, це суттєво пом'якшить умови експорту для Москви - життєво важливого джерела твердої валюти для країни-агресора.

Хоча в цілому ЄС прагне зберегти ключове положення про судноплавство, яке перешкоджатиме Москви експортувати свою нафту. Зокрема, залишається в силі критична заборона на страхування, яка є суттєвою перешкодою для експорту з РФ.

Нагадаємо, у неділю, 8 травня відбулася зустріч 27 послів ЄС з обговорення шостого пакета санкцій. Зустріч закінчилася нічим, і, як очікується, переговори відновляться найближчими днями.

Зокрема, Угорщина продовжує блокувати спроби Європейського Союзу запровадити ембарго на імпорт російської нафти, затримуючи весь пакет санкцій шостого пакета, спрямованих проти РФ через війну в Україні. З умовами нафтового ембарго не згодні також Словаччина та Чехія.

Крім того, за повідомленнями західної преси, проти включення патріарха Кирила до списку санкцій виступили Греція та Угорщина. Греція та Кіпр ще й проти заборони на перевезення російської нафти європейськими танкерами.

Згідно з планом ЄС, який був запропонований країнам-членам минулого тижня, європейським компаніям і приватним особам планується заборонити надавати танкери і супутні послуги, такі як страхування, необхідні для транспортування нафти в треті країни. Ці заходи планується запровадити протягом трьох місяців.

ЄС також пропонує:

  • відключіть ще три російські банки від міжнародної платіжної системи SWIFT, включаючи найбільшого в Росії кредитора - Сбербанк;
  • заборонити російським структурам і фізичним особам купувати нерухомість в ЄС;
  • заборонити надання консультаційних послуг російським компаніям і торгівлю низкою хімічних речовин;
  • запровадити санкції проти Аліни Кабаєвої, колишньої олімпійської чемпіонки з гімнастики, яка "тісно пов'язана" з Володимиром Путіним;
  • запровадити санкції проти патріарха Кирила, який очолює Російську православну церкву і є активним прихильником російського президента і війни в Україні.

Під санкції також потрапили десятки військовослужбовців, у тому числі ті, кого вважають відповідальними за військові злочини в Бучі, а також компанії, що постачають обладнання, постачання та послуги збройним силам Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі