Лідируючі банки Європи щороку розміщують в податкових гаванях близько 20 млрд євро, що еквівалентно 14% їх загального прибутку. Про це йдеться в новому звіті незалежних дослідників "Податкова обсерваторія ЄС", який проаналізував роботу 36 великих банків, повідомляє ЕП зі посиланням на The Guardian.
Відзначається, що близько 238 000 євро прибутку на одного співробітника реєструється банками в гаванях в порівнянні з 65 000 євро в країнах, які ними не є.
Незважаючи на те, що банки реєструють 14% свого прибутку в податкових гаванях, відсоток зайнятого в них персоналу становить всього 4%.
Банки, які користуються особливо низькою ефективною ставкою податку на прибуток, менше 15%, включають Barclays, HSBC і NatWest, який в минулому році змінив свою назву з Royal Bank of Scotland. Ефективна ставка податку розраховується як відношення сукупного сплаченого податку до оголошеної прибутку в усіх юрисдикціях.
Використання банками податкових притулків активісти розглядають як особливо кричуще, оскільки більше 1,5 трлн євро грошей платників податків були використані для порятунку проблемних банків в Європі після фінансової кризи 2008 року.
Відсоток прибутку, зареєстрованого в податкових притулках, не змінився за останні сім років, незважаючи на надії, що подання звітності по країнам, введене в 2014 році, призведе до зміщення в практиці.
Вісім банків навіть збільшили відсоток свого прибутку в податкових гаванях за цей період: Monte dei Paschi di Siena (зростання на 19,4%), Intesa Sanpaolo (+ 12,2%), HSBC (+ 7,9%), Barclays (+ 4,3%), Nordea (+ 2,1%), BBVA (+ 1%), Banco Santander (+ 0,8%) і Rabobank (+ 0,7%).
Проте поведінка досліджених банків різниться. Середній відсоток прибутку становить близько 20%, але ця цифра коливається від 0% в дев'яти банках до 58% в HSBC.
Нагадаємо, що Нацбанк підсумував прибутковість банків України за півріччя.