Європа може піти на короткочасний запуск "Північного потоку-2": експерт вказав на небезпеку одного зі сценаріїв

Поділитися
Європа може піти на короткочасний запуск © gazeta.ru
Чому в Росії обрали саме нинішній момент для заяви про "Північний потік-2" - невідомо.

Якщо транзит газу через українську газо-транспортну систему буде зупинено з якоїсь причини, Європа може тимчасово погодитися на запуск російського газопроводу "Північний потік-2". Про це заявив економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ, пише "Сегодня".

"Європа може піти на короткочасний запуск "Північного потоку – 2" у разі зупинки транзиту через Україну ", - заявив він.

Також, Олексій Кущ припускає, що навіть якщо сьогодні з транзитом все буде гаразд, то газопровід стане елементом торгу вже з новою владою в РФ, якщо, звичайно, там вона зміниться на демократичну політичну силу.

Економіст вважає, що найближчим часом ідей, як використовувати газопровід, у Росії буде багато, оскільки споживання кремлівського газу падатиме і скоротиться на 30-40% найближчого року.

Зокрема, одну таку ідею російський газовий монополіст уже озвучив минулого тижня – використати сухопутну частину газопроводу для розвитку газопостачання регіонів північного заходу Росії.

У цьому випадку, попередили в Газпромі, навіть якщо Німеччина дасть задній хід і ухвалить рішення про введення в експлуатацію морського газопроводу "Північний потік-2", в роботу може бути включена лише одна нитка газопроводу (дві нитки -  загальна потужністю 55 млрд куб.м рік - ред.).

Подібні заяви "Газпрому" аналітик називає евфемізмом (пом'якшений вираз замість різкого, - ред.) і чому в Росії вибрали саме нинішній момент для такої заяви – невідомо.

За словами експерта, РФ справді може використати ту частину газопроводу, яка знаходиться на їхній території і не заходить у море. Але загалом, ця ідея не виглядає раціональною.

"Це просто хороша міна при поганій грі, вони взагалі ніякого ефекту не отримають. Насправді це призведе до додаткових витрат, тому що потрібно підвести газопроводи середнього та низького тиску. Замість того, щоб отримувати якийсь прибуток або хоча б вийти у нуль, вони витрачатимуть ще більше грошей», – вважає аналітик.

РФ говорить про те, що нібито хоче виділити сухопутну частину "Північного потоку – 2" і вона стане частиною їхньої газотранспортної системи. У той же час, звертає увагу експерт, такий потужний сухопутний газопровід Росії просто не потрібен.

Крім того, для забезпечення північного заходу країни з потужністю "Північного потоку – 2", що є газопроводом високого тиску, необхідно добудувати трубопроводи середнього та низького тиску. Проте, щоб сухопутні потужності "Північного потоку – 2" працювали таким чином, потрібно витратити ще більше грошей на будівництво інфраструктури.

Нагадаємо, минулого тижня Газпром заявив, що придумав нове призначення для "Північного потоку - 2", який так і не запустився. Зокрема, російський газовий монополіст ухвалив рішення задіяти сухопутні газотранспортні потужності проекту, що йдуть російською територією, для розвитку газопостачання регіонів на північному заході Росії.

Будівництво газопроводу завдовжки 1234 км між російською Усть-Лугою та німецьким Грайсвальдом розпочалося у 2018 році.

Перед вторгненням в Україну, Росія, не зважаючи на відсутність сертифікації газопроводу, встигла заповнити газом обидві нитки магістралі, і оголосила, що газопровід готовий до роботи.

Після визнання Росією суверенітету так званих "Донецької та Луганської народних республік" канцлер ФРН Олаф Шольц (Olaf Scholz) заявив, що уряд ФРН призупиняє сертифікацію проекту "Північний потік-2".

А після початку збройної агресії Росії проти України Німеччина оголосила про намір якнайшвидше позбутися енергетичної залежності від Росії. Крім того, на рівні ЄС зараз обговорюється питання про ембарго на імпорт викопних енергоносіїв із РФ.

На початку березня 2022 стало відомо, що компанія-оператор російського газопроводу "Північний потік-2" оголосила себе банкрутом після санкцій Заходу.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі