У Європейській комісії немає підстав вирішувати долю «Північного потоку-2», тому що це приватний проект. Про це заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"У Єврокомісії говорили, що цей проект не сприяє диверсифікації поставок енергії. Однак мова - про приватний проект", - сказав він під час виступу в Європарламенті.
"У Єврокомісії немає інструментів, щоб приймати рішення про долю проекту", - додав Боррель. Він нагадав, що "ці питання стосуються приватних компаній, Німеччини".
Єврокомісія, за словами Борреля, повинна спостерігати за прозорістю виконуваних там робіт і за дотриманням встановлених Євросоюзом правил.
Що стосується санкцій США проти «Північного потоку-2», то Боррель заявив, що він "проти екстратериторіальний санкцій США, причому - незалежно від того, проти кого вони спрямовані". І що в цьому питанні потрібно бути послідовними.
Нагадаємо, що над укладанням "Північного потоку-2" працюють вже два російських судна.
Раніше повідомлялося, що повна реалізація "Північного потоку-2" буде означати непоправне ослаблення України.
Нагадаємо, що будівництво газопроводу зупинилося в грудні минулого року через санкції США. Готовність проекту оцінюється в 95%. Для закінчення будівництва газопроводу "Північний потік-2" залишилося прокласти ще майже 150 км труб - 120 км в водах Данії і більше 28 в водах Німеччини.
Президент США Джо Байден виступає проти завершення проекту, але поруч з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною. Деякі американські чиновники рекомендують президентові послабити обмеження, а замість цього вивчити можливі варіанти, як газопровід можна буде використовувати в кризових ситуаціях.
Детальніше про те, чому до цих пір не зупинили "погану угоду для Європи" читайте у статті Михайла Гончара "Підводні течії проекту" Північний потік-2 "".