Європейська Комісія у співпраці з польським банком розвитку Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) надасть ще 10 млн євро гарантій "Кредобанку" (Львів) для часткового покриття - до 90% - ризиків кредитування українського бізнесу, дислокованого на деокупованих територіях або поблизу зони бойових дій, повідомила пресслужба банку у четвер.
"Додаткові 10 млн євро збільшать удвічі - до 20 млн євро - можливості надання "Кредобанком" кредитів для фірм, що працюють в Україні, і дозволять продовжити фінансування мікро-, малих та середніх підприємств - насамперед тих, що працюють на територіях підвищеного ризику, тобто на звільнених від окупації територіях та в районах поблизу зони активних бойових дій", - йдеться у релізі.
Вказується, що сума гарантії ЄК зберігатиметься на спеціальному рахунку в BGK, а кошти з нього будуть використовуватись для відшкодування втрат за проблемними кредитами "Кредобанку".
"Відновлення та економічне зростання вимагають сильного приватного сектору. ЄС зміцнює своє партнерство з BGK та "Кредобанком", щоб надати підтримку українським підприємствам у найбільш уразливих регіонах країни. Ми продовжимо допомагати українським підприємцям та сприяти мобілізації приватного капіталу для підтримки української економіки", - цитують слова посла ЄС в Україні Катарини Матернової.
BGK та "Кредобанк" розпочали співпрацю в рамках гарантій Європейського Союзу в січні 2023 року. Протягом минулого року завдяки отриманим гарантіям на 100 млн євро банк виділив понад 12 млн євро додаткового фінансування майже 100 підприємствам, що сприяло збереженню близько чотирьох тисяч робочих місць.
"Переважна більшість - 83% - фінансування надійшло на підприємства з "жовтої" та "червоної" зон, тобто територій підвищеного ризику. Кредитну підтримку отримали головним чином підприємства, які працюють у сільськогосподарському, промисловому та агропродовольчому секторах", - йдеться у релізі.
За даними Нацбанку України, станом на 1 лютого 2024 року за розміром загальних активів "Кредобанк" посідав 14-е місце (56,23 млрд грн) серед 63 банків, що діяли в країні.
Раніше ми писали про те, що з початку 2024 року в рамках державної програми "Доступні кредити" бізнес отримував на такі цілі:
- для поповнення оборотних коштів – 8,7 млрд грн;
- 3,7 млрд грн кредитів банки видали переробним підприємствам;
- 3,2 млрд грн – бізнесу, що працює у зоні високого військового ризику;
- 2,8 млрд грн – на реалізацію інвестиційних проектів.
Найчастіше кредитуються за програмою підприємства, що працюють у сферах:
- сільського господарства (48%);
- оптової та роздрібної торгівлі (25%);
- переробної промисловості (17%).