Євробонди України дешевшають: інвестори панікуватимуть до 16 лютого

Коментар ZN
Поділитися
Євробонди України дешевшають: інвестори панікуватимуть до 16 лютого © bloomberg.com
Цінні папери падають у ціні  через чутки про вторгнення РФ в Україну.

Ціни на єврооблігації України станом на 12:00 ранку впали на 4-6%, ВВП-варантів - більше ніж на 9%. Оскільки інвестори панікують та у такий спосіб реагують на ризики військового вторгнення РФ в Україну.

"Ринки в паніці. І, схоже, що це тільки початок: паніка, швидше за все, триватиме як мінімум до середи", - розповів глава аналітичного департаменту ІК Concorde Capital Олександр Паращій для РБК-Україна.

Після 16 лютого, якщо вторгненні не відбудеться, на ринку матиме місце корекція ціни єврооблігацій.

Однак для більш вагомої стабілізації ринку потрібні більш вагомі фактори: макрофінансування від МВФ; державні гарантії від США; геополітична стабільність.   

Крім того, сьогодні, 14 лютого, міжбанківський валютний ринок відкрився рекордним стрибком курсу долара через загрозу російського вторгнення. Курс долара на міжбанку виріс на 66 копійок до 28,72 гривень за долар. Потім курс впав до 28,50-28,55 гривень.

Негативні тренди на зовнішніх ринках триватимуть довго, навіть певна стабілізація ситуації не поверне вартість запозичень для України на докризовий рівень допоки російські війська не відійдуть від нашого кордону. Та навіть після цього повернення України на зовнішні ринки запозичень буде можливим лише за умови макростабільності в економіці, продовження співпраці із МВФ, підтримці інших міжнародних партнерів. Неможливість залучення додаткового фінансування, в той же час, є досить помірним ризиком для України в цьому році, зважаючи на обсяги макрофінансової допомоги яку вона вже отримала та може отримати найближчим часом.

Повідомлялось, що у понеділок, 14 лютого, на початку торгового тижня російський фондовий ринок впав більш ніж на 5%. Про це випливає з інформації на сайті Московської біржі. Єдина причина падіння – побоювання інвесторів, які пов’язані з погіршення конфлікту між Україною та РФ. 

Ситуація повторюється. Кілька тижнів тому прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що нерезиденти розпродують українські цінні папери. Раніше повідомлялося, що акції восьми найбільших українських агрохолдингів впали у ціні, залежно від компанії, від 2,2 до 16,7%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі