ЄС погодив путінський механізм оплати за газ, за одним виключенням

Поділитися
Схема залишається путінська, проте платежі на постачання природного газу мають здійснюватися у валюті, яка зазначена в контрактах.

Санкції ЄС не перешкоджають газовим операторам відкривати банківські рахунки в "Газпромбанку", як того вимагає схема розрахунків за газ, на якій наполягають в Кремлі. Проте є одне суттєве "але". Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на представника Єврокомісії Еріка Мамера.

"Санкції ЄС "не перешкоджають економічним операторам відкривати банківські рахунки в банку, призначеному для платежів, ("Газпромбанку", - ред) за контрактами на постачання природного газу у валюті, зазначеній у цих контрактах", – такою є позиція ЄС.

Водночас, у Євросоюзі заявляють, що газові компанії порушать санкції, якщо банківські рахунки для купівлі російського газу будуть відкриті в рублях.

З гідно з позицією ЄС, поставки мають вважатися повністю оплаченими після проведення оплати у доларах або євро – залежно від умов контракту.

"Натомість відкриття рахунку в рублях "виходило б за межі вказівок, які ми дали державам-членам щодо дозволеного режиму", — заявив Мамер.

Таким чином, ЄС фактично погодився на кремлівський механізм оплати газу, за виключенням останнього пункту, який передбачав конвертацію в рублі, після зарахування коштів - доларів або євро, на рахунок в "Газпромбанку".

"Все, що виходить за рамки відкриття рахунку у валюті контракту з "Газпромбанком" і здійснення платежу на цей рахунок, а потім видачі заяви про те, що ви вважаєте, що ви завершили платіж, суперечить санкціям", — сказав Мамер.

Нагадаємо, схему оплати за газ у рублях описував особисто Путін - у телефонній розмові з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Російський диктатор заявив, що європейські компанії зможуть розплачуватись за російський газ доларами чи євро. Мовляв, гроші будуть перераховані до Газпромбанку, який не під санкціями, а згодом будуть переведені в рублі до РФ. Іронічність ситуації полягала в тому, що Шольц так і не зрозумів, у чому полягає хитромудрість цієї схеми, і попросив надати письмове пояснення, щоб краще зрозуміти пропозицію.

Водночас після того, як Болгарія та Польща відмовилися виконувати вимогу Росії про оплату газу в рублях, та перекрила постачання їм блакитного палива. При цьому болгарська сторона повністю виконала свої зобов'язання та здійснила всі платежі, необхідні за чинним контрактом.

Відомо, що ЄС готує план Б на випадок припинення імпорту газу з Росії - план енергозбереження, який мають затвердити 18 травня. Європейський Союз вимагатиме від країн-членів ділитися газом із більш постраждалими державами, якщо Росія припинить постачання.

У разі надзвичайної ситуації заходи стосуватимуться майже всіх партнерів ЄС. Тому, ті країни, які мають інші джерела постачання, такі як, наприклад, Іспанія, повинні будуть ділитися своїм газом з країнами, які постраждали від російського скорочення.

Брюссель також вимагатиме, щоб нормування енергії, яке почнеться з промислового сектора, застосовувалося таким чином, щоб компанії в країні з повною пропозицією не мали конкурентної переваги перед компаніями у країнах, які постраждали від РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі