ЄС почав обговорення нового пакету санкцій проти РФ — The Wall Street Journal

Поділитися
Не все із запропонованого переліку вдасться запровадити.

Країни-члени Європейського Союзу почали обговорення нового набору економічних санкцій, спрямованих проти Росії, зокрема і пропозиції щодо заборони російського імпорту на суму понад 11 мільярдів доларів та санкції проти іранських організацій, які постачають безпілотники до Росії. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Представники ЄС заявили, що новий пакет має на меті уникнути проблем, з якими ЄС зіткнувся через деякі попередні заборони на експорт з Росії. Зокрема, він спрямований на конкретні технології та компоненти, які російська армія або пов’язані з нею компанії можуть купувати лише в європейських та інших західних постачальників. Як і в попередніх пакетах, заходи тісно координуються з Вашингтоном та Великою Британією

Західні офіційні особи визнали, що наразі в дію введено багато заходів, які потенційно мають суттєво вплинути на здатність Росії фінансувати війну, включаючи енергетичне ембарго та фінансові санкції. За словами дипломатів, наразі вони зосередилися на ліквідації прогалин у режимах санкцій і активізації дій для запобігання ухилення від санкцій.

Представники ЄС сподіваються, що пакет санкцій, який мають схвалити всі 27 держав-членів, буде готовий до першої річниці вторгнення Росії в Україну наступного тижня. 

Очікується, що наступного тижня США та інші союзники з Великої сімки, які підтримують Україну, також оголосять нові санкції проти Росії.

За словами президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, в основі нового пакету лежить заборона на продаж товарів до Росії, спрямована на перекриття довоєнного імпорту на понад 11 мільярдів євро, або близько 11,8 мільярда доларів.

У переліку, які, як передбачається, будуть заборонені, 47 видів електронних компонентів, які можуть використовуватися в російських ракетних системах, а також будівельні та промислові товари, які також можуть бути використані військовими, включно із спеціалізованими транспортними засобами, запчастинами для вантажівок, реактивними двигунами та кранами.

«Ми пропонуємо, серед іншого, обмеження на експорт багатьох електронних компонентів, які використовуються в російських збройних системах, таких як безпілотники, ракети, гелікоптери», — заявила фон дер Ляєн у своїй промові перед законодавцями ЄС вранці в середу. 

Вона також повідомила, що пропозиції щодо санкцій включають заходи, спрямовані проти семи іранських організацій, пов’язаних з Корпусом вартових іранської революції, який, на думку ЄС, постачає безпілотники до Росії.  

«Наш обов’язок — накласти на них санкції та протистояти Ірану щодо постачання безпілотників і передачі ноу-хау для будівництва виробничих майданчиків у Росії», — сказала вона. 

Серед конкретних технологій, які розглядаються для нових санкцій, є й так зване інспекційне обладнання, що керується програмно. Пристрій шукає конкретні дефекти в напівпровідникових матеріалах. Ще одна технологія, яка розглядається в пакеті санкцій — електронно-променеві тестові системи для напівпровідників.

США та їхні західні союзники з перших днів війни поставили перед собою ключову мету припинити постачання напівпровідників до Росії. Однак з'являється дедалі більше доказів того, що Москва отримує найважливіші військові технології з Китаю, хоча Пекін це заперечує. Це змусило чиновників ЄС шукати інші технології або частини, які можуть знизити ефективність цих поставок. 

Блок також пропонує накласти санкції на майже 100 осіб та організацій, яких вважають відповідальними за військову діяльність, політичні рішення, пропаганду та дезінформацію.

Щоб посилити заходи проти ухилення від санкцій, ЄС, Велика Британія та США координують спільні візити до країн, компанії яких, за їхніми словами, допомагають Росії обходити санкції Заходу. ЄС також посилить законодавство, спрямоване на покарання осіб або компаній за допомогу Кремлю в зниженні санкцій.

Зокрема, Комісія розглядала можливість покарання міжнародних судноплавних компаній, які, на думку чиновників ЄС, були створені Росією, щоб дозволити їхнім суднам безперешкодно торгувати нафтою на міжнародних ринках . Однак офіційні особи ЄС заявили в середу, що навряд чи ці заходи вдасться запровадити через юридичні сумніви щодо обсягу доказів, необхідних для санкцій проти цих фірм. 

ЄС планує ухвалити 10 пакет санкцій наступного тижня, напередодні річниці повномасштабного вторгнення. Європейські лідери також планують посилити підтримку Києва перед поновленням наступу російського наступу, який очікують найближчими тижнями. 

Як повідомлялось, уряд Нової Зеландії оголосив про нові санкції проти Ірану за постачання РФ безпілотників. Зокрема, міністр закордонних справ Нанайя Махута розширила список осіб, на яких поширюється заборона на в'їзд. До списку також потрапили особи, відповідальні за насильницьку реакцію на протести в Ірані

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі