Євросоюз затвердив гуманітарний бюджет, розмір якого дорівнює 1,4 млрд євро, йдеться у пресрелізі Європейської комісії. Із зазначеної суми 28 млн євро планують направити на фінансування проектів щодо подолання кризи, викликаної пандемією COVID-19, в Україні, на Західних Балканах і Кавказі.
"Оскільки глобальні гуманітарні потреби ще більше погіршуються через наслідки пандемії коронавірусу та наслідків зміни клімату, Європейська комісія затвердила свій первісний річний гуманітарний бюджет в розмірі 1,4 мільярда євро на 2021 рік. Це на 60% більше у порівнянні з гуманітарним бюджетом у розмірі 900 мільйонів євро, прийнятим минулого року", - йдеться в пресрелізі.
Крім того, 505 млн євро планують виділити Африці для підтримки людей, які постраждали від довготривалої кризи басейну озера Чад, через яку постраждали Нігерія, Нігер, Камерун і Чад. Там спостерігається продовольча і харчова криза, що посилюється інцидентами в області безпеки та конфліктами в громадах в Сахеле (Буркіна-Фасо, Малі, Мавританія і Нігер). Також гроші повинні піти на підтримку осіб, переміщених у результаті збройних конфліктів в Південному Судані, Центральноафриканській Республіці та Африканському Розі (Сомалі й Ефіопії).
Ще 385 млн євро з гуманітарного фінансування ЄС виділять на потреби Близького Сходу та Туреччини, щоб допомогти тим, хто постраждав від сирійської регіональної кризи, а також надзвичайно важкій ситуації в Ємені.
Гумдопомога в сумі 180 млн євро спрямують на надання допомоги найбільш вразливим верствам населення в Азії та Латинській Америці. Зазначено, що в Латинській Америці це стосується людей, які постраждали через кризи у Венесуелі та Колумбії.
"Європейський союз також продовжить надавати допомогу азіатським країнам, таким як Афганістан, де конфлікт був кваліфікований як один з найбільш смертоносних конфліктів в світі, і Бангладеш, де в даний час перебуває майже мільйон біженців рохінджа з М'янми", - йдеться у пресрелізі.
Ще 302 млн євро виділять на гуманітарні авіаперевезення Європейського союзу. Також гроші використовуватимуть для непередбачених гуманітарних криз або раптових піків існуючих криз.
Нагадаємо, минулого року уряд розподілив 190 мільйонів євро фінансової допомоги Євросоюзу. Зокрема, близько 15 млн євро направили на підтримку системи охорони здоров'я, 61 млн євро передбачили для підтримки економіки, 20 млн євро - для підтримки малих і середніх підприємств, 25 млн євро - малих фермерських господарств, 4 млн євро - на підтримку найбільш вразливих груп населення.
Крім того, 13 млн євро гуманітарної допомоги ЄС надав для постраждалого від війни населення Донбасу.