ЄС планує надати країнам-членам можливість блокувати імпорт скрапленого газу РФ без запровадження нових санкцій — Bloomberg

Поділитися
Цей крок є частиною відмови від російських енергоносіїв.

ЄС прагне надати країнам-членам можливість ефективно заборонити поставки скрапленого природного газу (СПГ) РФ без запровадження нових енергетичних санкцій. Про це повідомляє Bloomberg.

Міністри енергетики країн ЄС готові схвалити пропозицію, яка надасть урядам держав блоку можливість тимчасово заборонити російським експортерам заздалегідь бронювати інфраструктурні потужності, необхідні для поставок, згідно з документом, що потрапив у розпорядження Bloomberg News.

Хоча окремі уряди ЄС все ще потребуватимуть консультацій, в тому числі з іншими країнами блоку та Єврокомісією, для використання цього механізму, такий інструмент може продовжити зменшувати потік енергоносіїв із Росії.

Очікується, що схвалення цього кроку відбудеться в рамках більш широкої політичної зустрічі міністрів у вівторок, 28 березня, у Брюсселі. Запропонований регламент все ще потребуватиме схвалення Європейського парламенту, який запропонував власні рішення щодо скорочення імпорту російського газу. За надання країнам ЄС нових повноважень з блокування імпорту СПГ РФ виступають Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва та Польща.

Цей крок є частиною прагнення ЄС відмовитися від російського газу після вторгнення РФ в Україну. У той час як потоки природного газу РФ впали до рекордно низького рівня, поставки СПГ з Росії різко зросли.

Раніше цього місяця глава енергетичного відомства ЄС Кадрі Сімсон закликала припинити поставки російського СПГ, заявивши, що компанії не повинні продовжувати довгострокові контракти після закінчення поточних. Іспанія, найбільший покупець російського СПГ в ЄС цього року, попросила компанії не підписувати нові контракти на закупівлю газу в Росії.

На своєму засіданні міністри енергетики також мають підписати положення, яке вимагатиме від нових автомобілів нульових викидів після 2035 року, що означатиме фактичний кінець ери автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Цей захід, який є ключовим елементом амбітного «Зеленого курсу» ЄС, має бути схвалений після угоди між Єврокомісією та Німеччиною щодо положень, які дозволять після 2035 року використовувати автомобілі, які працюють виключно на так званому електропаливі.

Порядок денний зустрічі також включає перше обговорення міністрами реорганізації регіональних ринків електроенергії та пропозицію Єврокомісії продовжити ще на рік добровільне скорочення попиту на газ до 15%, щоб допомогти зменшити тиск на постачання наступної зими.

Очікується, що переговори будуть особливо інтенсивними навколо теми ядерної енергетики на тлі прагнення Франції та деяких інших країн отримати дозвіл на цю технологію в рамках планів блоку збільшити частку відновлюваних джерел енергії до 45% в енергетичному балансі до кінця десятиліття.

Франція, разом з іншими членами так званого «ядерного альянсу», також закликатиме до збільшення інвестицій у малі модульні реактори - нову ядерну технологію, яка дозволяє створювати менші об'єкти, ніж ті, що зараз експлуатуються.

«Ядерна енергетика сприятиме декарбонізації енергетичного балансу, досягненню амбітних кліматичних цілей і важливій меті - підтримці конкурентоспроможності промисловості ЄС», - йдеться в проекті листа, з яким ознайомилося агентство Bloomberg.

Наприкінці минулого року повідомлялось, що поставки російського СПГ в Європу зросли до рекордного рівня. З початку повномасштабної війни в Україні Іспанія наростила імпорт скрапленого природного газу з Росії на 84%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі