Міністерство економіки та Міністерством цифрової трансформації працюють на створенням механізму електронного бронювання. Орієнтовно, через три місяці ми отримаємо результат, який в Мінекономіки називають "єБронювання". Про це під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з представниками Мінекономіки повідомив заступник міністра економіки Ігор Фоменко, передає Укрінформ.
"Крок, який ми зараз робимо, з урахуванням такого великого обсягу роботи, – це будуємо разом з Мінцифри умовно "єБронювання". Попередньо, те що ми проговорюємо з Мінцифри, це буде послуга, де підприємство буде створювати свій кабінет, заходити, вводити дані військово-облікової спеціальності, дані працівників, автоматично з Пенсійного фонду та Податкової буде підтягуватись вся необхідна інформація. І потім, ледь не автоматично, якщо немає обмежень, буде видаватися електронне бронювання", – пояснив він.
За словами заступника міністра, такий електронний документ міститиме також QR-код, який можна буде роздруковувати. Це і буде підтвердженням того, що людина заброньована.
"Думаю, що на все це піде десь три місяці, тому що це повністю руйнуватиме діючий алгоритм бронювання. І 76-ту постанову теж будемо повністю переписувати з урахуванням того, що це буде діджиталізований процес", – уточнив Фоменко.
Він зауважив, що наразі заброньовано понад 500 тисяч військовозобов'язаних і більше ніж 4 тис. підприємств визначено критично важливими без врахування тих, які визначають обласні військові адміністрації.
Нагадаємо, що в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабне вторгнення Росії. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років.