Влада Японії прийняла рішення ще раз збільшити санкційні списки по Росії та додала в них ще 81 особу та 9 організацій. Про це йдеться в оприлюдненому прес-релізі Мінфіну Японії, повідомляє Інтерфакс-Україна.
При цьому цього разу в списки санкцій потрапили родичі прем'єр-міністра РФ Михайла Мішустіна, міністра оборони Сергія Шойгу, заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва, голови Чеченської республіки Рамзана Кадирова, представників ВКС РФ і Росгвардії.
У документі йдеться, що 23 особи опинилися під санкціями у зв'язку зі спробою анексії територій України.
Поміж організацій, проти яких ввели санкції, присутні корпорація "Ростех", холдинг "Роселектроніка", група компаній "Калашніков", АТ "ОДК-Климов", суднобудівний завод "Море", концерн "Сузір'я", АТ "Об'єднана двигунобудівна корпорація" та суднобудівний завод "Янтар".
Серед перших про категоричне неприйняття дій Кремля, зокрема щодо підписання нікчемних указів про «визнання незалежності» Херсонської та Запорізької областей, заявила Японія. Про це у своїй статті для ZN.UA пише Сергій Корсунський, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Японії -"Путін підняв ставки: як реагує один із союзників України".
Нагадаємо, що раніше Японія запровадила санкції проти РФ наприкінці вересня. Тоді в списки санкцій додали 21 російську компанію, а також заборонила експорт до Росії товарів, пов'язаних з хімічною зброєю. Так, у списки санкцій потрапили: 46-й Центральний науково-дослідний інститут Міноборони РФ, ВАТ Моселектронпроект, НВО "Еталон", АТ "ВО "Машприборінторг", АТ "Енергія". Під санкціями також Інститут теоретичної та експериментальної фізики імені А. І..Аліханова Національного дослідницького центру "Курчатівський інститут", ТОВ "Автоматизована система торгів державного оборонного замовлення", ПАТ "Арзамаське науково-виробниче підприємство "Темп-Авіа" та інші.