Якщо еміграція посилиться, то з якими новими загрозами Україна матиме справу – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Якщо еміграція посилиться, то з якими новими загрозами Україна матиме справу – експерт
Серед іншого, це загроза зменшення податків і платежів.

Дані Євростату щодо українських біженців в Євросоюзі свідчать, що на кінець 2023 року їх кількість продовжує зростати. Наразі 4,27 мільйона наших співгромадян, які втекли з України внаслідок російського вторгнення 24 лютого 2022 року, мали статус тимчасового захисту в країнах ЄС. Про це йдеться в інтерв’ю Юлії Самаєвої, редакторки економіки ZN.UA, з експертом у сфері міграційної політики Андрій Гайдуцький: «Україні потрібні мільйони нових платників податків».  

Якщо еміграція буде посилюватись, то для України це нестиме нові економічні загрози. Перша загроза, це зростання строків заповнення вакансій на підприємствах. Через еміграцію і старіння трудових ресурсів компанії вже протягом 3-6 місяців, залежно від сектору економіки, не можуть заповнити вакансії. Це впливає як на строки виконання замовлень, так і на доходи компаній.

Як наслідок, виникає друга загроза – вимушене зростання зарплат для персоналу, причому значно вище рівня інфляції. Зарплати – це ключова стаття витрат бізнесу і, якщо вони не прогнозовані, то бізнес почне думати про автоматизацію чи переїзд в іншу країну. В 2023 році інфляція в Україні склала лише 5,1%, а зарплати зросли майже на 23%. Для порівняння, в Німеччині інфляція склала 5,9%, а зарплати зросли лише на 6%. Влада має думати, як забезпечити пропозицію робочої сили, щоб мінімізувати прояви перших двох загроз та не змушувати бізнес думати про “еміграцію” виробництва. І якщо бізнес не може швидко знайти українця за прийнятні кошти, тоді він повинен мати змогу швидко залучити іноземця.

Якщо цього не зробити ми отримаємо третю загрозу – автоматизація виробництва. Так, зараз модно говорити про автоматизацію і цифровізацію. Але для влади – це справжня проблема. Адже автоматизація веде до зменшення податків і платежів. Наприклад, було 10 працівників на підприємстві, а після автоматизації виробництва їх стає п’ять. Як результат, бюджет недоотримає податки, зокрема, ПДФО і ЄСВ за п’ять звільнених людей.

З іншими матеріалами Юлії Самаєвої можна ознайомитися за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі