Який відсоток української економіки не працює через війну – пояснення від уряду

Поділитися
Загальні збитки для інфраструктури – приблизно 600 мільярдів доларів.

Внаслідок війни наразі не працює третина української економіки, що сприяє значному бюджетному дефіциту. Також суттєво значно зросли витрати на соціальні потреби, розмінування, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль і інтерв'ю для BBC. 

“В середньому приблизно 35% економіки сьогодні не працює. Відповідно бюджет орієнтовно виконується на 50 – 70% мирного часу. При цьому драматично зросли витрати на соціальні потреби, гуманітарні потреби, на розмінування”, – зазначив прем'єр.

Загальні збитки для інфраструктури – приблизно 600 мільярдів доларів. Зокрема окупанти зруйнували:

  • 40 мільйонів квадратних метрів житла
  •  кількасот мостів
  • 25 тисяч кілометрів доріг
  • 12 міжнародних аеропортів
  • понад 200 заводів

Глава уряду також констатував, що більше половини підприємств змушені працювати на суттєво нижчому рівні і порівнянні з довоєнними показниками. Всі ці негативні фінансові впливи щомісяця створюють  дефіцит бюджету завбільшки з 5 мільярдів доларів.

"Це великі гроші, і, звичайно, ми просимо партнерів нас підтримати, отримуємо таку підтримку. Тісно співпрацюємо з МВФ, Міжнародним банком, США, ЄС. Велика Британія дуже нас підтримує", – зауважив політик.

Нагадаємо, в нещодавній статті Davos 2022: над прірвою без жита авторки ZN.UA Юлії Самаєвої йшлося про вплив війни в Україні на світову економіку:

"Світова економіка на краю прірви.

Так і не оговтавшись від наслідків пандемії COVID-19, впевнено входячи у період високої інфляції та низького економічного зростання, вона постала перед новою загрозою — війною РФ проти України. Обидві країни є потужними гравцями на глобальних сировинних ринках їжі та палива, ціни на які в останні роки вже були на максимумі. Санкції, які мають вгамувати агресивну Росію, та воєнні дії, що не дають Україні повноцінно торгувати зі світом, уже вплинули на глобальну економіку, посилюючи зростання цін, руйнуючи ланцюги поставок, штовхаючи центробанки до збільшення ключових ставок, а відтак, і до боргових проблем як окремих компаній чи домогосподарств, так і цілих країн". 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі