Які податки треба буде платити при придбані сільгоспземлі після 1 липня

Поділитися
Які податки треба буде платити при придбані сільгоспземлі після 1 липня © mriya.net
Ринок землі запрацює після 1 липня. 

Після того, як буде відкрито ринок землі (з 1 липня) під час посвідчення договорів про відчуження землі сільгосппризначення необхідно буде сплачувати певні податки. Про це пише LIGA.net з посиланням на роз'яснення Мінюсту. 

Зазначається, що після зняття так званого мораторію на продаж землі під час посвідчення договорів про відчуження земельної ділянки сільгосппризначення необхідно буде сплатити: податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу; військовий збір у розмірі 1,5%. Сплату збору необхідно здійснити ще до моменту нотаріального посвідчення договору відчуження земельної ділянки.

Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена у договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою за оціночну вартість землі, розрахованої уповноваженим органом.

Земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть купувати фізичні особи-громадяни України, і лише до 100 га в одні руки. Переважне право на придбання надаватиметься тим, хто орендує землю з 2010 року. Ціна на земельні ділянки до 2030 року не може бути нижчою нормативної грошової оцінки.

Громадяни інших держав поки не матимуть права купувати сільгоспділянки в Україні (до проведення відповідного референдуму).

Починаючи з січня 2024 року купувати землю сільгосппризначення зможуть і юридичні особи, але не більше ніж 10 000 га. Банки зможуть отримувати землю у власність лише як заставне майно. У випадку переходу до банку прав власності на земельну ділянку як заставне майно фінустанова повинна буде продати її за два роки.

Законодавство передбачає низку пільг у сфері оподаткування земельних операцій. Зокрема, від сплати вищевказаних податків звільняються власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних часток (паїв), які були отримані у порядку безоплатної передачі згідно зі статтею 121 Земельного кодексу. Пільгами за певних умов і тільки раз на рік можуть скористатися також особи, які отримали такі ділянки у процесі приватизації. Стаття 121 Земельного кодексу регулює норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав закон щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них через електронні аукціони. 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі