Які індикатори виконала Україна для отримання другого траншу обсягом 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility

Поділитися
Які індикатори виконала Україна для отримання другого траншу обсягом 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility © Чернігівська ОДА/facebook
У 2024 році повинні бути інші транші в рамках Плану Ukraine Facility.

Європейська комісія позитивно оцінила виконання низки індикаторів перед виділенням другого траншу обсягом 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility, повідомляє Мінекономіки.

Попередній — перший транш в рамках перехідного фінансування Ukraine Facility в розмірі 4,5 млрд євро наша країна отримала у березні 2024 року.

Для того, щоб отримати кошти, Україна успішно здійснила п’ять індикаторів:

  • ухвалення Національної стратегії доходів на 2024-2030 рр.;
  • ухвалення змін у законі “Про прокуратуру” та у законах про посилення самостійності Спеціальної антикорупційної прокуратури;
  • додаткові заходи з запобігання та протидії незаконним доходам та фінансування тероризму;
  • заходи щодо підтримки впровадження індустріальних парків як інструменту залучення інвестицій на деокуповані території;
  • приведення у відповідність Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

«Коли План для Ukraine Facility буде затверджено у ЄС, ми отримаємо наступний платіж обсягом 1,89 млрд євро попереднього фінансування у червні, а також 4,11 млрд євро та 4 млрд євро в рамках програми у вересні та листопаді», — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Надалі фінансування за програмою здійснюватиметься щоквартально за виконання індикаторів Плану для Ukraine Facility. Так, за попереднім розрахунком, Україна має отримати (по роках):

  • 2024 рік — 16 млрд євро;
  • 2025 рік — 12,5 млрд євро;
  • 2026 рік — 7,25 млрд євро;
  • 2027 рік — 1,2 млрд євро;
  • січень 2028 року — 1,32 млрд євро (за виконання індикаторів 4 кв. 2027 року).

Раніше ми писали про те, що за три роки у АРМА уклали лише 37 договорів на передачу в управління арештованого майна, однак прокомунікували про надзвичайно високі надходження до державного бюджету України.

Погана статистика і з укладення договорів управління майном - при показнику арештованих активів у 33824 лише 11 договорів. При цьому завдання АРМА полягає в ефективному управлінні арештованими активами, і з огляду на кількість укладених договорів управління виконання цієї функції далеке від ідеалу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі