Післявоєнна відбудова та розвиток України – вкрай важливе питання, яке турбує власників бізнесу та працівників. HR-експертка Любов Вікторенко зібрала фахові думки про те, яких спеціалістів потребуватиме ринок та яким новим стандартам їм необхідно буде відповідати.
Отже, які професії будуть затребуваними після війни:
- Фахівці оборонно-промислового комплексу
Розвиток української армії залишиться пріорітетним завданням навіть після війни, адже вкрай важливо унеможливити зазіхання на український суверенітет в майбутньому. Окрім того, досвід українських військових є неоціненним для глобальної безпеки, тому ця сфера буде активно розвиватися.
- ІТ-галузь
Навіть попри війну та економічні проблеми США ІТ-галузь в Україні показала не такий стрімкий спад, про який говорили прогнози. Коли глобальна економіка повернеться на свої рейки, а про безпеку можна буде не турбуватися, то передбачити розвиток цієї галузі не так важко.
- Архітектори та будівельники
Відбудова України після війни – справа навіть не кількох років. Нас чекає дуже великий обсяг роботи, тому будівельники та працівники дотичних сфер точно не залишаться без роботи.
- Проєктні менеджери
Зараз до України прикута увага всього світу, і сотні інвесторів бачать в нас великий потенціал. Вже сьогодні йде мова про тисячі проєктів у різних галузях, тож попит на людей, які будуть здатні контролювати втілення їх у життя буде лише зростати.
- Інженери та технічні працівники
Українська інфраструктура потребує оновлення та модернізації, не кажучи вже про будівництво та запровадження нових систем. Також аналітики очікують розвитку зеленої енергетики в Україні. Фахівці, які працюватимуть над цими процесами, будуть ледь не на вагу золота.
- Міжнародні відносини, право та економіка
Очевидно, що дуже багато роботи нас очікує на глобальному рівні, адже багато проєктів ми будемо втілювати у співпраці із міжнародними партнерами. Окрім того, буде відбуватися інтеграція України в європейське право та глобальну торгівлю, у багатьох сферах розпочнеться запровадження міжнародних стандартів. Аби всі ці реформи відбувалися швидко та ефективно, потрібні фахівці, які зможуть знайти швидкі шляхи імплементації потрібних рішень.
Свою думку про майбутнє ринку праці в Україні висловили:
- Роман Шеремета, український економіст, науковець, доктор філософії (PhD) з економіки;
- Наталія Морозова, керівна партнерка Havas Creative Group Ukraine;
- Роман Ємець, директор Smart Urban Solutions;
- Євгенія Клепа, еxecutive Director у 1991 Accelerator, Director of Partnerships and Innovation у SET University.