Які чинники заважають Україні заробляти на експорті - Нацбанк

Поділитися
Які чинники заважають Україні заробляти на експорті - Нацбанк © Wikimedia commons
Фінансисти назвали два чинники, котрі перешкоджають бізнесу заробляти в умовах війни з Росією.

Нижчі світові ціни на сировинні товари негативно впливають на обсяги українського експорту. Світові ціни на продовольство знизилися завдяки значній пропозиції зерна, повідомили в Національному банку України. Ціни на нафту підтримуватимуться обмеженнями на виробництво, що погоджені ОПЕК, а також конфліктами поблизу регіонів видобутку та шляхів постачання нафти. Природний газ ймовірно дорожачатиме упродовж опалювального сезону, проте дешевшатиме з весни, зокрема завдяки збільшенню виробництва скрапленого газу в США.

Разом з тим основною проблемою для українських експортерів залишаються логістичні обмеження.

Після припинення Росією дії "зернового коридору" Україна та партнери змогли організувати транспортний маршрут Чорним морем. Однак українська інфраструктура на морі та Дунаї перебуває під постійними повітряними ударами. Також проблемою було блокування руху вантажівок з України протестувальниками в Польщі та Словаччині.

Раніше ми писали про те, що акція протесту польських фермерів перед пунктом пропуску "Медика-Шегині" завершилася, вантажівки рухаються через кордон у звичайному режимі. Про те, чому протест польських автоперевізників є нераціональним, спираючись на цифри, пояснює Юлія Самаєва у статті "Блокада кордону. Що варто пояснити полякам, аби її припинити" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі