Як зросли статки найбагатших людей світу за час пандемії COVID-19 - дослідження

Поділитися
Як зросли статки найбагатших людей світу за час пандемії COVID-19 - дослідження
Результати дослідження приурочені до Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Десятеро найбагатших людей світу за час пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 подвоїли свої статки, а найбагатша людина світу Ілон Маск збільшив свої статки на тисячу відсотків. Дослідження було проведене об'єднанням благодійних організацій Oxfam.

"Десять найбагатших людей подвоїли свої статки за час пандемії, у той час, як доходи 99% людства падають", - зазначають дослідники.

Зокрема, йдеться про засновника SpaceX і Tesla Ілона Маска, засновника інтернет-магазину Amazon Джеффа Безоса, власника Louis Vuitton Бернара Арно, засновника Microsoft Білла Гейтса, голову концерну Oracle Ларрі Еллісона, співзасновників Google Ларрі Пейджа і Сергія Бріна, засновника Facebook Марка Цукерберга, колишнього гендиректора Microsoft Стіва Балмера і керівника Berkshire Hathaway Воррена Баффета.

Зазначається, що в період з березня 2020 року до листопада 2021 року, указані багатії подвоїли свій статок з 700 мільярдів до 1,5 трильйона доларів. Разом вони примножили свої статки більше, ніж за 14 років, що передували пандемії, йдеться в документі.

Хоча навіть у цій десятці не у всіх статки зростали рівномірно. Наприклад, статки Маска виросли більш ніж на тисячу відсотків. Натомість статки Гейтса зросли на 30 відсотків.

За даними Oxfam, 55 тисяч найбагатших людей на планеті з 2019 по 2021 рік збільшили свої статки на 14 відсотків. Для порівняння: світове багатство за цей період зросло на один відсоток.

"Прірва між найбагатшими та іншою частиною людства, таким чином, драматично розширилася. Якби ці десять осіб втратили 99,999% свого багатства завтра, вони все одно були б багатшими, ніж 99% всіх людей на цій планеті", - констатують автори доповіді.

"Це найбільший сплеск багатства мільярдерів з початку вивчення. У мільярдерів була приголомшлива пандемія. Центральні банки закачали трильйони доларів на фінансові ринки, щоб врятувати економіку, але більша частина цього в кінцевому підсумку вистилає кишені мільярдерів, які "їздять" на бумі фондового ринку", - наголошують також розслідувачі.

Також зазначається, що до пандемії COVID-19 близько половини населення планети, або 3,2 мільярда людей, жили у злиднях. До сьогодні це число збільшилося на 160 мільйонів, констатують в Oxfam.

"Пандемія COVID-19 відкрито виявила як мотив жадібності, так і можливості політичних та економічних засобів, за допомогою яких крайня нерівність стала інструментом економічного насильства", - наголошують також дослідники

Зазначається, що результати дослідження приурочені до Всесвітнього економічного форуму в Давосі, який має розпочати роботу незабаром (Форум мав стартувати 17 січня, проте початок був відкладений через пандемію Омікрона, - ред.).

Oxfam - це міжнародна конфедерація з 19 організацій, об’єднаних у 90 країнах. Їхня ціль - боротьба із бідністю у світі.

У передпандемічний 2019 рік ZN.UA писала, що за останні сімнадцять років сукупні активи найбагатших людей світу пережили лише три спади, різкий - в 2008 році і два порівняно незначних в 2016 і 2019 роках.

Втім, на багатство можна дивитися і з іншого ракурсу. Причиною того, що багатії часто поводяться дуже свавільно, є те, що чимало людей вважають сам факт багатства за гріх і за перешкоду до Спасіння, писав колись на ZN.UA Блаженніший Любомир (Гузар). З його думкою можна ознайомитися в публікації - "Багатство не гріх, але дуже велика спокуса, якій небагато людей вміє опертися".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі