Як в Україні інвентаризують держмайно для розміщення ВПО: що запропонують переселенцям

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Як в Україні інвентаризують держмайно для розміщення ВПО: що запропонують переселенцям © Pixabay
Влада хоче підпорядкувати університетські гуртожитки іншим структурам, щоб поселити там людей, які втратили власне житло.

Поряд з наданням житлових сертифікатів для переселенців, в Україні запустили аудит усього державного майна, що можна використати для проживання ВПО, проте людям все ж пропонуватимуть помешкання у гуртожитках. Про це розповів народний депутат, голова підкомітету з питань тимчасово окупованих територій, відновлення та розвитку деокупованих територій України, член парламентської комісії із захисту ВПО Сергій Козир.

«Ми з Мінреінтеграції запустили аудит усього державного майна, яке може бути використане для проживання ВПО. Створено тимчасову спеціальну комісію, яка працює в цьому напрямі. У списку вже 29 тисяч об’єктів. Якщо їх переобладнати в квартири, це дасть людям змогу видихнути й не платити за оренду, не поневірятися по спортзалах і гуртожитках», - сказав він.

Народний депутат повідомив, що і міжнародних партнерів українські політики та чиновники закликають переключатися з надання продуктових пайків на сферу облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб.

За словами Сергія Козиря, основним джерело житлоплощі для переселенців все ж будуть гуртожитки, але ті, що функціонують при університетах.

«Одне з основних джерел — гуртожитки університетів. Студентів поменшало, багато хто виїхав за кордон, кількість вступників скоротилася. Студентські гуртожитки потрібно обстежити, переформатувати. А ми як законодавці маємо створити можливості для їх перепідпорядкування громадам та іншим органам влади» - повідомив він.

Раніше ми писали про те, що для комплексної термомодернізації 16 українських університетів Європейський інвестиційний банк надав Україні 120 млн євро у рамках проєкту «Вища освіта України». Загалом цей проєкт дасть змогу модернізувати 71 будівлю (навчальні корпуси, допоміжні споруди, гуртожитки) для понад 230 тисяч студентів, викладачів і співробітників українських університетів.

А більше про державну політику щодо житла громадянам, які покинули області, де тривають бойові дії, читайте в читайте у розгорнутому матеріалі Віктора Конева «єВідновлення». Зворотний бік успіху» на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі