Як обміняти старі долари: відповідь НБУ

Поділитися
Як обміняти старі долари: відповідь НБУ © Sputnik Кыргызстан
Деякі купюри в Україні обміняти дуже складно.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9404 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо адміністративної відповідальності за незаконну відмову або обмеження у скоєнні готівкових валютних операцій». Тим самим депутати відреагували на скарги громадян, пов'язані з комісією під час обміну «зношеної» валюти та доларів, які випущені в 1996 році.

Національний банк України дав роз'яснення, чи мають право обмінники відмовляти в обміні доларів, в яких випадках можуть відмовити і як поміняти валюту, пише «УНІАН».

Як поміняти старі долари в обміннику

В українців відмовляються приймати долари в обмінниках, посилаючись на те, що купюри застарілі. Наприклад, це стосується банкнот 1996 року випуску. Однак відмовляти в такому обміні пункти прийому валют не можуть. Як відзначають в НБУ, немає ніяких законів або постанов, які визначають недійсність доларів певних років випуску. Банкам та небанківським установам при здійсненні валютно-обмінних операцій заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави.

Тобто, всі доларові купюри, випущені з 1914 року, вважаються дійсними, а комерційні та державні банки зобов'язані їх приймати.

 Що робити, якщо обмінник відмовляється приймати купюри

Якщо ж банк або небанківська фінансова установа порушують нормативно-правові вимоги Національного банку та права споживача при обміні валюти, споживачеві радять звернутися зі скаргою до керівництва такого банку або небанківської фінансової установи. У разі, якщо з боку керівництва реакції не буде, тоді потрібно звернутися в Національний банк.

Як поміняти зношені долари

В обмінниках можуть відмовити в обміні зношених доларових купюр. Але тільки в певних випадках:

  • купюра має кілька пошкоджень;
  • купюра дуже зношена;
  • порвана купюра;
  • на купюрі є плями.

У цих випадках банк або фінансова установа (обмінник) може запропонувати відправити купюру на інкасо - тобто, на обмін в іноземний банк. Але за це доведеться заплатити - 10-30% від номіналу банкноти. Тобто, якщо відправити на інкасо 100 доларів, то назад можна повернути тільки 70.

Державний ПриватБанк з кінця травня не приймає готівкові долари та євро у своїх терміналах. Хоча це був єдиний банк, який пропонував такі послуги своїм клієнтам. Таке рішення може бути пов'язане із старими купюрами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі