Гривневі депозити та облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) захищають гривневі заощадження від інфляції. Про це заявили у Національному банку України.
Середній рівень ставок за гривневими терміновими депозитами для населення сьогодні становить близько 15% річних. Прибутковість ОВДП, які також можуть купувати громадяни, навіть вища. Наприклад, за ОВДП з терміном розміщення один рік - 18-18,5%.
Інфляція у серпні знизилася до 8,6% у річному обчисленні. НБУ бачить потенціал для її подальшого уповільнення у 2024—2025 роках.
«Таким чином, поточні ставки за гривневими депозитами та облігаціями уряду дозволяють захистити заощадження від знецінення через інфляцію. Про це свідчить і зацікавленість українців у гривневих заощадженнях», - пояснюють у Нацбанку.
Так, протягом січня-серпня 2023 р. обсяг термінових вкладів населення в гривні зріс на 25,6%, а їхня частка в загальному портфелі — на 4,4 п.п. до 34,6% (з яких близько 91% – депозити терміном понад три місяці).
Водночас, рівень доларизації коштів клієнтів за січень-серпень 2023 року знизився на 1,8 п. п. до 33,2%.
«Збереження привабливості гривневих заощаджень і надалі буде пріоритетним завданням Національного банку. Ключовою вимогою до цих інструментів буде можливість населення захистити за їх допомогою гривневі кошти від інфляційного знецінення», - додали НБУ.