Труднощі з дохідною частиною російського федерального бюджету позначаться прямо чи опосередковано на дотаціях Криму, який завжди був дотаційним, у тому числі - в окупації. Про те, як економічна ситуація може позначитися на окупованому Криму та кримчанах, пише проєкт "Радіо Свобода - "Крим. Реалії".
Російський економіст Сергій Хестанов заявив в ефірі "Радіо Крим.Реалії", що зі стратегічної точки зору труднощі з дохідною частиною російського федерального бюджету позначаться прямо чи опосередковано на дотаціях Криму. Проте наслідки для Криму - це питанням не дуже близького майбутнього.
"Важливо наголосити, що дотації дотаційним регіонам – та стаття бюджету, яку скорочують навіть не в другу, а в третю чергу. На короткому часовому горизонті – рік, можливо, навіть наступний рік – найімовірніше великих змін не буде", – каже Хестанов.
Нинішній дефолт більшість не відчує ніяк, вважає він. Головним макроекономічним підсумком цієї події стане сильне ускладнення доступу до ринку капіталу та уповільнення якогось майбутнього економічного зростання.
Проте з погляду довгого горизонту – питань набагато більше. Санкції – це довгострокова річ, яка виявляє себе не відразу.
Про те, що санкції проти Росії сильніше відіб'ються на кримчанах, ніж дефолт, каже і керуючий партнер української Національної антикризової групи Тарас Загородній.
Він зазначає, що жителі Криму вже встигли відчути дефіцит товарів, оскільки Росія перебуває у торговельній блокаді, і зростання цін, бо швидко замінити ці товари неможливо.
Також, наголошує експерт, цього року в Криму немає туристичного сезону. А отже галузі, які обслуговують туристів, не працюють на повну силу, і надходжень від них теж не варто очікувати.
Нагадаємо, у ніч проти 27 червня у Росії уперше з 1918 року стався дефолт за суверенними борговими зобов'язаннями в іноземній валюті. Причина у тому, що минув пільговий період для виплати прострочених платежів за держоблігаціями. Видання Bloomberg відзначило, що цей дефолт став кульмінацією дедалі жорсткіших західних санкцій.
Санкції запровадили проти Росії через її повномасштабне воєнне вторгнення в Україну. Російські чиновники кажуть, що гроші на виплати є – вони просто не можуть робити виплати у валюті. Проте експерти називають те, що сталося, дефолтом.
Нагадаємо також, що міністр оборони Олексій Резніков розповів, коли новітнє озброєння допоможе Україні повернути окуповані Росією території, включаючи Крим і Донбас. За його словами, анексований півострів є стратегічною метою для нашої країни, але ЗСУ планують рухатися поступово, крок за кроком.