Як набирати на роботу на держслужбу під час війни: НАДС підготувало роз’яснення

Поділитися
Як набирати на роботу на держслужбу під час війни: НАДС підготувало роз’яснення
Робота, отримана на держслужбі під час війни, може виявитися дуже короткостроковою.

Національне агентство України з питань державної служби (НАДС) підготувало роз’яснення, як організувати добір та призначення на посади в органи місцевого самоврядування у період дії воєнного стану. Роз'яснення надане у зв'язку із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану" № 2259, який набрав чинності 20 травня.

"У період дії воєнного стану Законом № 2259 на орган місцевого самоврядування покладено усю відповідальність за організацію призначення на посади ... без конкурсного відбору", - зазначають в НАДС.

Відтак, посадовим особам, які займаються питаннями управління персоналом в органі місцевого самоврядування, радять звернути увагу на декілька моментів.

Як випливає з рекомендацій НАДС, робота, отримана під час воєнного стану, може бути лише тимчасовим вирішенням проблеми для працевлаштованої людини.

"Звертаємо вашу увагу! Після припинення чи скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців з дня його припинення чи скасування, необхідно оголосити та провести конкурс у визначеному законодавством порядку. Граничний строк перебування особи на посаді, на яку її призначено відповідно до абзацу першого частини п’ятої статті, становить 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану», — сказано у повідомленні.

Зате вакансії можуть заповнюватися виключно на підставі рекомендацій службовців, які вже працюють в указанному органі. Згідно з порадами НАДС, для пошуку необхідних кандидатур слід проводити "комунікацію всередині органу місцевого самоврядування щодо необхідності заповнення вакансій".

При цьому, рішення про їх заповнення прийматимуться одноосібно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради.

У НАДС визнають ризики набрати на посади не дуже достойні кандидатури.

"Потрібно пам'ятати, що таке заповнення посад має свої ризики. У вас не має можливості скористатися усіма етапами конкурсу та оцінити знання, досвід та навички осіб, які виявили бажання стати членом вашого колективу", - йдеться в роз'ясненні.

З рекомендацій НАДС так і не стає зрозумілим, яким чином будуть оприлюднюватися наявні вакансії. Це питання віддаться повіністю на відкуп керівника органу, якому пропонується самостійно визначити, у який спосіб і за якими каналами комунікації відбуватиметься набір.

Але зрозуміло, що заповнюватися вакансії будуть не всі, які вільні, а за приципом пріоритетності.

"Рекомендуємо зібрати або ж оновити інформацію про вакансії, які потребують термінового заповнення в органі місцевого самоврядування, тобто про ті посади, без виконання обов'язків за якими функціонування органу у період дії воєнного стану є неможливим", - зазначають в НАДС.

Скоріш за все, найбільш ймовірними кандидатами для заповнення вакансій стануть особи, які раніше вже пройшли конкурс, але числилися в кадровому резерві.

"Це перші претенденти на заповнення вакансії у вашому органі місцевого самоврядування. І ви вже маєте їх контактні дані, можливо резюме (автобіографію) і результати оцінювання під час проведеного конкурсу до набрання чинності Законом № 2259", - рекомендують в НАДС.

Також, вакансії заповнюватимуться за рахунок переведення на посади всередині органу влади.

Нагадаємо, Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану" № 2259 внесено зміни до Закону України “Про правовий режим воєнного стану” та врегульовано питання призначення на посади публічної служби громадян України в період дії воєнного стану.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі