Вітамінний сезон: як змінилися ціни на ягоди за рік

Поділитися
Деякі позиції подорожчали втричі.  

Через військове вторгнення РФ в Україні зростають ціни на продукти. Зокрема, за рік на українському ринку ціни на деякі ягоди зросли майже в три рази. "УНІАН" з посиланням на аналітичне дослідження сервісу доставки продуктів Zakaz.ua, розповіло, як змінилися ціни на ягоди в Україні.

Які ягоди найбільше подорожчали

Так, за рік найбільше зросла ціна на черешню – на 229%. Наразі вона коштує 226 грн/кг, тоді як у липні 2022 року її ціна становила 69 грн/кг. Також суттєво подорожчала журавлина – упаковка 350 г зараз коштує 121,5 грн, що на 73% більше, ніж рік тому.

Також у 2023 році підвищилися ціни на суницю – 129 грн за 125 г (на 34%), полуницю – 194 грн/кг (на 62%), чорну смородину – 179 грн/кг (на 12%), аґрус – 97 грн за 500 г (на 4%).

На які ягоди та фрукти знизилася ціна

Фахівці зазначили, що є ягоди, які подешевшали порівняно з минулим роком.

«Так, наприклад, ще у липні 2022 року країну шокували рекордні ціни на малину, вартість якої підскочила в порівнянні з мирним часом майже втричі і на поличках супермаркетів у фасованому вигляді вона коштувала 198 грн за 250 г. Цього ж року ситуація значно ліпша. Вартість малини у липні 2023 знизилась на 67%. Наразі цінник на соковиту та корисну ягоду в середньому становить 62 грн за 250 г», – йдеться у повідомлення.

У порівнянні з цінами липня 2022 року, в Україні подешевшала лохина – на 34% (309 грн /кг), ожина – на 45% (75 грн/250 г), порічка – на 10% (89 грн/кг), жимолость – на 8% (32 грн за 125 г) та червона слива – на 7% (120/кг).

Скільки коштують дині та кавуни

Кавуни та дині також вже з’явилися в магазинах, та поки, за словами аналітиків, їх купують не дуже охоче, бо сподіваються, що в серпні будуть нижчі ціни.

"Наразі вартість кавуна у столичних супермаркетах у середньому становить 39,99 грн за кілограм, що на 29% вище, ніж у липні минулого року. Своєю чергою ціна на диню зросла на 15%. Цьогоріч жовтий баштан обійдеться в середньому у 89 грн за 1 кг, тоді як у липні 2022 року ціна становила 78 грн/кг", – зазначили фахівці.

Експерти додали, що херсонських кавунів Україні не замінить ніхто, тому розраховувати на низьку ціну цього року також не варто.

"Але урожай з центральної та частково південної України, дещо компенсує нестачу баштанних", – резюмували вони.

Чи може бути дефіцит фруктів та ягід

Аналітики пояснили, що підвищення цін на продукти пов’язано в першу чергу з війною та її наслідками – часткова окупація Запорізької та Херсонської областей, а також підступний теракт окупантів на Каховській ГЕС. Тому ціни на деякі товари продовжують зростати.

Також аграрні експерти зауважили, що у цьому році дефіциту фруктів та ягід не очікується, оскільки в Україні завжди було перевиробництво плодово-ягідних культур. Тому Вінницька, Чернівецька, Хмельницька, Дніпропетровська, Львівська та Полтавська області, які є найбільшими виробниками плодів та ягід, цілком зможуть забезпечити потреби країни.

"Але їх вартість точно не буде низькою. На ціни впливає логістика, що значно здорожчала, вартість на пальне, зростання комунальних платежів та багато інших факторів", – йдеться у повідомленні.

Аграрії зібрали перший мільйон тонн зерна нового врожаю. Маховик збиральної кампанії набирає обертів. Українського хлібороба не зламали повітряні тривоги, ракетні атаки й навіть мізерні ціни на зерно. Виробники вистояли. Яким буде цьогорічний врожай – читайте у матеріалі експертки у галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО ПЕРСПЕКТИВА" Лариси Гук "Врожай-2023: чи вистачить Україні хліба і що не так з цінами" на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі