Італія та Німеччина схвалили рублеві рахунки для закупівлі російського газу – Reuters

Поділитися
Напередодні Брюссель дав два набори письмових рекомендацій щодо того, як купувати російський газ без порушення санкцій. 

Німеччина та Італія можуть відкрити рахунки в рублях, щоб продовжувати купувати російський газ, не порушуючи санкції проти Москви. Рішення прийнято після переговорів із цього приводу з Євросоюзом, пише Reuters з посиланням на власні джерела.

Дебати щодо вимоги Росії до іноземних компаній платили за газ в рублях стали випробуванням для європейських урядів у їх намагання зайняти жорстку позицію проти Москви через війну в Україні.

Польща, Болгарія та Фінляндія відмовилися виконати цю вимогу та здійснювати платежі за газ через рубльові рахунки в “Газпромбанку”, тому поставки в ці каїни наразі скоротилися.

Однак інші країни не стали  спрямовувати свої внутрішні компанії в енергетичній сфері до дій, які можуть призвести до втрати поставок газу. Цей ресурс і досі відіграє ключову роль в обігріві будинків та забезпеченні електроенергією заводів.

Законний шлях закупівлі російського газу залишається туманним

Напередодні Брюссель дав два набори письмових рекомендацій щодо того, як купувати російський газ без порушення санкцій. Але законний шлях залишається туманним, оскільки чиновники ЄС також порадили компаніям на закритій зустрічі не відкривати рубльові рахунки в "Газпромбанку".

Деякі дипломати в Брюсселі з країн-членів ЄС заявили, що вони вважають пораду навмисно нечіткою, щоб дозволити країнам відкривати рахунки в рублях і продовжувати купувати російський газ.

«Створюється враження, що це залишає двері для бізнесу й далі відкритими», — сказав один дипломат, додавши, що, на його думку, це створює ризик підірвати єдність ЄС проти Росії, якщо компанії в одних країнах відкривають рубльові рахунки, а інші — ні.

«Їм потрібно було створити певний рівень двозначності», – сказав другий дипломат, на якого посилається видання. «Мета творчої неоднозначності — створити достатньо місця для всіх різних інтерпретацій».

Раніше ми писали про те, що шантаж російського газового гіганта не вдався: Новатек доведеться забиратися з Польщі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі