Італія може стати найбільшим хабом ЄС російської нафти

Поділитися
Італія може стати найбільшим хабом ЄС російської нафти
Все через санкції проти російського ЛУКойлу.

У травні Росія експортувала до Італії близько 450 тисяч барелів нафти на добу, оскільки один з найбільших нафтопереробних заводів країни, що належить російському ЛУКойлу, став повністю залежним від постачання материнської компанії. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на дані аналітичної компанії Kpler.

Тобто в країну було ввезено вчетверо більше російської нафти, ніж у лютому, що є найбільшими  поставками з 2013 року. Як наслідок, Італія може випередити Нідерланди як найбільший імпортний хаб ЄС для російської танкерної нафти.

Дві третини цього експорту прямували у порт на Сицилії поблизу НПЗ ISAB, що належить російській нафтовій компанії "Лукойл". Також постачання виросли в порт Трієст неподалік кордону зі Словенією. Порт з'єднаний Трансальпійським трубопроводом із двома НПЗ у Німеччині, що частково належать російській "Роснафті".

Раніше завод ISAB завдяки міжнародним кредитам мав нагоду контрактувати постачання нафти з усього світу, а російська частка у структурі ставила близько 30%. Проте після початку війни в Україні кредитні лінії компанії були заблоковані, що залишило для заводу можливість імпортувати нафту лише від материнської компанії.

ISAB переробляє до 22% італійської нафти та експортує її до десятків країн. Заснований у 1972 році, він був придбаний у 2008 році контрольованою "Лукойлом" компанією Litasco, зареєстрованою в Швейцарії. Завод є одним із найбільших роботодавців у регіоні, тому місцеві політики попереджають, що нафтове ембарго проти РФ призведе до негайного закриття НПЗ та серйозної шкоди місцевій економіці.

Повідомлялося, що міністри фінансів країн G7 не змогли домовитись про єдину стратегію обмежень на російську нафту.

Питання обмеження експорту енергоносіїв з Російської Федерації активно дискутується до ЄС та одностайності у тому, яке ж рішення ухвалити, поки що немає. Чи буде затверджено пункт про повне ембарго на російський газ у наступному пакеті санкцій Заходу? Чому Європа стала залежною від РФ? Про це та інше у матеріалі Михайла Гончара   «Європа в енергетичній пастці Росії: як подолати залежність?» .

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі