Тегеран визначив майже 50 нафтогазових проектів загальною вартістю 185 млрд доларів, угоди за яким уряд розраховує підписати до кінця 2020 року, заявив у Відні журналістам заступник міністра нафти з міжнародних та комерційних питань Амір-Хоссейн Заманініа, повідомляє Arabian Business.
Він додав, що, готуючись до переговорів з іноземними інвесторами, Іран створив новий типовий договір (integrated petroleum contract, IPC), що враховує як короткострокові, так і довгострокові інтереси всіх сторін.
В Ірані очікують надходження додаткових обсягів нафти на світовий ринок "протягом декількох місяців" після завершення дії санкцій. За рік після скасування санкцій додаткові поставки зростуть до 1 млн барелів на добу, пообіцяв Заманініа. Він очікує, що санкції будуть зняті в кінці жовтня - початку листопада.
Видобуток природного газу в Ірані перевищить 1,1 млрд кубометрів на добу до кінця 2017 року, заявив заступник міністра.
За даними BP, запаси природного газу Ірану оцінюються в 34 трлн кубометрів, або 18,2% загальносвітових резервів цього виду вуглеводнів. Згідно з прогнозом Fitch, зважаючи на складність будівництва газових об'єктів, Іран не зможе почати експортувати значні обсяги газу в найближчі 5 років.
Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду 14 липня. Згідно з умовами документа, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї". Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?