Іран потіснить Росію на нафтовому ринку Європи більше, ніж Саудівська Аравія - Bloomberg

Поділитися
Іран потіснить Росію на нафтовому ринку Європи більше, ніж Саудівська Аравія - Bloomberg Колишні клієнти в південній Європі вже проявили зацікавленість у відновлення закупівель іранської нафти © ABCnews
Поставки нафти в Європу Саудівською Аравією, а також Іраном зіб'ють ціну на російську Urals.

Саудівська Аравія виходить на європейський нафтовий ринок, проте найбільша загроза для РФ виходить з іншої частини Близького Сходу – Ірану, пише агентство Bloomberg.

Саудівська Аравія почала поставки нафти на традиційно "російські" ринки збуту такі як Польща і Швеція, але поставки в Європу сировини найбільшого у світі експортера не буде збільшуватися настільки, щоб вплинути на зменшення цін на "чорне золото", вважає експерт Stratfor. А ось сплеск іранського експорту після скасування санкцій проти Тегерана може "підірвати" позицію російських поставок в регіон вже в наступному році, кажуть експерти KBC Advanced Technologies.

Росія, 70% нафтових постачань якої йдуть у країни Європи, і без того бореться з рецесією, а тепер зіткнеться з посиленням конкуренції. Економічний удар РФ від санкцій посилитися проблемами, викликаними збільшенням експорту іранської нафти після ядерної угоди з світовими державами.

"Східноєвропейські НПЗ орієнтовані на переробку російської нафти сорту Urals, і найближча до неї сорт - це нафта з Ірану, - пояснив агентству Майкл Найеби-Оскуи, старший аналітик аналітичного агентства Stratfor з енергетики Близького Сходу і Південної Азії. - Нафта Саудівської Аравії могла б тиснути на ціни, якщо б перенаправлялися в Європу з Азії в значних обсягах, але ми цього не спостерігаємо".

Іран до 2012 року поставляв в Європу близько 600 тисяч барелів на добу. Після скасування санкцій пріоритетом Тегерану, як вже не раз заявляли високопоставлені представники ісламської республіки, стане "відновлення втраченої частки ринку", незалежно від впливу на ціни.

Колишні клієнти в південній Європі вже проявили зацікавленість у відновлення закупівель іранської нафти. Відновлення постачання Ірану в Європу буде тиснути на ціну нафти Urals, основного експортного сорти Росії, сказав Ехсан Уль-Хак, старший аналітик-консультант KBC. Втрати Росії на нафтовому ринку південної Європи в разі повернення на нього Ірану складуть приблизно $ 153 млн, говорять в компанії.

"Маркетинг Ірану буде досить агресивним, - сказав Девід Файф, глава аналітичного підрозділу трейдингової компанії Gunvor Group Ltd. - Вони мають намір повернути собі позицію на ринку".

План Ірану збільшити виробництво означає те, що "він буде шукати додаткові ринки, в тому числі ті, на які традиційно йдуть постачання з Росії", - сказав колишній іранський дипломат і керівник Varzi Energy Ltd. Мехді Варзі.

У жовтні видання Bloomberg View писало, що Саудівська Аравія почала нафтову "війну" з Росією. Раніше повідомлялося, що в Саудівської Аравії комерційні запаси нафти досягли максимуму з 2002 року. У липні цей показник склав 320,2 млн барелів, повідомили у Спільної ініціативи з нафтової статистики (Joint Organisations Data Initiative, JODI). При цьому Саудівська Аравія скоротила експорт нафти з 7,27 млн в липні до 7 млн барелів у день у серпні.

Тегеран вже заявляв, що має намір продавати свою нафту за будь-якою ціною, оскільки він планує будь-яку ціну збільшити видобуток "чорного золота".

В даний час Іран займає п'яте місце серед країн ОПЕК за обсягами видобутку нафти: у вересні країна добувала в середньому 2,8 млн б/с. До введення основних санкцій на кінець 2011 року середній обсяг виробництва нафти Іраном становив 3,6 млн б/с

Зняття санкцій з Ірану стало можливим після того, як Тегеран і "шістка" уклали історичну ядерну угоду 14 липня. Згідно з умовами документа, Іран приймає на себе зобов'язання "при жодних умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї". Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі в "Дзеркалі тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі