Директор з міжнародних зв'язків іранської Національної газової компанії (National Iranian Gas Company (NIGC) Азізола Рамезані заявив, що в разі продовження тенденції падіння цін на нафту, експорт газу в Європу стане економічно вигідним, передає агентство Saha.
"Країни регіону є пріоритетними для Ірану при експорті газу. Китай та Індія також можуть стати бажаними напрямами для експорту іранського газу", - додав Рамезані.
Він підкреслив, що Іран володіє найбільшими в світі запасами природного газу, але він займає незначну частину в глобальному експорті газу.
"Ми зобов'язані збільшити нашу присутність, використовуючи сучасні технології. Незважаючи на те, що іранські запаси газу становлять 34 трлн кубічних футів, виробнича потужність країни становить 200 млрд кубометрів на рік", - сказав Азізола Рамезані.
Він зазначив, що потужності з видобутку газу Росії (33,2 трлн кубічних футів) і США (10 трлн кубічних футів) складають 800 млрд кубометрів на рік.
Рамезані пояснив, що Росія для поставок газу в Європу використовує трубопровід протяжністю 3 тисячі км, додавши, що Іран також може вийти на цей ринок, проклавши таку трубу.
На початку вересня "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2". Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.
Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell. Запустити газопровід планується в 2019 році, і одночасно відмовитися від транзиту російського газу через територію України.
Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell.
Ряд країн-членів ЄС різко виступили проти будівництва "Північного потоку-2".
Тим часом, офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ.
Зокрема, Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку газопроводів, альтернативних російським "потоків". Брюссель затвердив постанову про "енергетичну дипломатію", згідно з яким ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ. Зокрема, Брюссель вирішив зосередити зусилля на просуванні Південного газового коридору.