Інвестпривабливість України впала до рекордно низького рівня після розвороту від ЄС

Поділитися
Інвестпривабливість України впала до рекордно низького рівня після розвороту від ЄС © ZN.UA
Після відмови влади України від євроінтеграції, індекс інвестиційної привабливості України впав до найнижчого рівня за всю історію його вимірювання - до 1,81 з 2,39 балів у попередньому кварталі. "Це серйозне погіршення настроїв бізнесу", - констатували у бізнес-асоціації.

Індекс інвестиційної привабливості України, що розраховується Європейською бізнес асоціацією (ЄБА), після зростання у третьому кварталі до 2,39 бали завдяки впевненій євроінтеграційній риториці уряду, у четвертому кварталі впав до найнижчого рівня за всю історію його вимірювання - до 1,81.

"Ми вперше зафіксували такий антирекорд. Для нас це унікальна ситуація, тому що навіть два роки поспіль індекс знаходився на негативній оцінці, але все ж вище двійки - 2,39-2,26, але не менше двох - 1,81. Це серйозне погіршення настроїв бізнесу", - заявила виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко на прес-конференції в Києві у четвер, 19 грудня.

Вона підкреслила, що такі занепадницькі настрої інвесторів пов'язані, по суті, з непідписанням у листопаді 2013 року у Вільнюсі Угоди про Асоціацію з ЄС, бо саме очікування підписання даного документа у третьому кварталі 2013 року сприяло підвищенню інвестиційної привабливості.

ТАКОЖ: Відтік капіталу з України від зупинки євроінтеграції буде більшим, ніж будь-яка фінансова допомога від РФ, - МЗС Швеції

"Інвестори розчарувалися, бо вони очікували, що Угода зможе бути таким інструментом, який встановить в Україні рівні і прозорі правила гри. Тобто вони розуміли, що за допомогою цього можна досягти поліпшень нехай не в короткостроковій перспективі, але в середній і довгостроковій перспективі. Вперше з 2008 року інвестори не побачили якихось позитивних змін,... а негативні зміни, в основному, пов'язані з проявами корупції", - сказала вона.

Дерев'янко також підкреслила, що якщо говорити про оцінку інвесторами наступних трьох місяців, "то поки настрої на рівні двійки, тобто люди не вірять у те, що у найближчі три місяці відбудуться якісь серйозні позитивні зміни в інвестиційному кліматі".

Президент ЄБА, гендиректор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала у свою чергу зазначив, що цього року приплив зовнішніх інвестицій впав більш ніж у два рази, а "в останні місяці, вересень-жовтень, ми навіть бачили відтік іноземних інвестицій в сумі $ 140 млн".

"Це взагалі перший відтік іноземних інвестицій за дуже довгий час, навіть під час кризи 2008-2009 років у нас не було відтоку прямих іноземних інвестицій у жодному місяці", - зазначив він.

Він не виключив, що вже у найближчому майбутньому до 5-10% міжнародних компаній можуть піти з українського ринку. Т.Фіала підкреслив, що швидше мова може йти про обмеження і ненарощування рівня присутності іноземних компаній в Україні, ніж про відхід із ринку.

Оцінка інвестиційної привабливості України проводилася ЄБА спільно з дослідницькою компанією InMind. Індекс інвестиційної привабливості розраховується як середнє арифметичне оцінок п'яти аспектів інвестиційного клімату. Респонденти відповідають на питання, обираючи одну із запропонованих відповідей. Після чого відповіді аналізують, використовуючи п'ятибальну систему. Респондентами виступили 105 керівників компаній-членів Асоціації, які представляють найбільших іноземних і вітчизняних інвесторів. Опитування компаній-членів ЄБА проходить щоквартально. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі