Інвестиції в Україну: держава може створити ще, як мінімум, п'ять додаткових інструментів

Поділитися
Інвестиції в Україну: держава може створити ще, як мінімум, п'ять додаткових інструментів © ZN.UA
Громади вже готові конкурувати за інвестиції.

Місцеві громади повинні активніше вимагати від держави інструменти для залучення інвестицій. Про це заявив народний депутат, заступник голови Комітету Ради з питань розвитку економічної політики Дмитро Кисилевський під час круглого столу “Розвиток економіки в громадах” в рамках Київського міжнародного економічного форуму.

За його словами, громади готові конкурувати за інвестиції на своїх територіях. Пріоритет - створення підприємств переробної промисловості.

“Ми розуміємо, що завод значно складніше перевезти, промисловість буде платити “білі” зарплати, а відтак - податки в місцевий бюджет, покращиться зайнятість. Крім того, поява промислового підприємства сформує попит на суміжні послуги і сировину, тобто створить в громаді додаткову економічну активність”, - заявив Кисилевський.

За його словами, вже зараз держава може створити декілька інструментів для залучення інвестицій.

Перше - це нейтралізація військових ризиків через запровадження страхування. Друге - це доступне фінансування, в тому числі за програмою пільгового кредитування 5-7-9.

По-третє, це компенсація капітальних інвестицій через податки. Четверте - спрощення підключення до електричних та газових мереж. П’яте - це розвиток індустріальних парків.

“Один гектар індустріального парку генерує 50 робочих місць, а кожне робоче місце в переробній промисловості генерує 6 робочих місць в інших сферах”, - каже Кисилевський.

Нагадаємо, в червні цього року Верховна Рада ухвалила два закони, які надають фіскальні стимули індустріальних парків.

Повідомлялось, що під час війни одним із найнадійніших активів виявилася сільськогосподарська земля. Її вартість у гривневому еквіваленті зросла приблизно на 15 500 грн (на 37%). 

Незважаючи на багатомільярдну допомогу від західних партнерів, чистий відтік капіталу, в тому числі з метою повернення раніше взятих боргів, сягнув майже 2 млрд дол. Про це для ZN.UA пише Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук, експерт з питань міграційної політики та розробки фінансово-банківських програм для мігрантів та діаспори у тексті "Де взяти гроші для економіки України".

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі