Інвестиціям в Україну заважає її поганий імідж на Заході - експерт

Поділитися
Інвестиціям в Україну заважає її поганий імідж на Заході - експерт Рубенштейн пояснив, що заважає західним інвесторам вкладати гроші в Україні. © yes-ukraine.org
Голова інвестиційного фонду пояснив, чому західному бізнесу взагалі може бути цікаво вкладати гроші в бідних країнах.

В України величезний інвестиційний потенціал. Однак їй заважає її поганий імідж на Заході.

Про це на саміті YES сказав співзасновник і співдиректор інвестиційного фонду The Carlyle Group Девід Рубенштейн.

"Є проблема з її образом на Заході через те, що відбувається на Сході. Та й більшість людей в США не знають про Україну нічого. А коли їм намагаєшся розповісти про Україну, то вони думають що тут війна. Вони не знають про добре освічене населення, природні ресурси, уряд, який налаштований стимулювати інвестиційний клімат, що тут безпечно", - сказав Рубенштей.

При цьому, відповідаючи на уточнююче запитання, він додав, що розглядає можливість вкладення грошей в Україні. Однак він пояснив, чому інвестори із багатих західних країн взагалі шукають можливість вкласти гроші ще десь.

"Знаєте, термін "ринки, що розвиваються" з'явився у 80-х роках. Спочатку був задум назвати їх "ринки третього світу", але термін звучав погано і не прижився. Тож хтось запропонував таке формулювання. Всі були задоволені. Інвестори почали вкладати гроші, але в підсумку результат був не кращим, ніж у вже добре розвинених країнах. Тож частина інвесторів повернулася на домашні ринки, в США, Західній Європі тощо. Навіщо ж тоді сьогодні інвестори вкладають у ринки, що розвиваються? Швидше за все, для диверсифікації, щоб захистити свої капітали", - пояснив він.

Читайте також: Кабмін створив "точку входу" інвесторів в економіку України - Гройсман

Тим часом, секретар Національної інвестиційної ради України Борис Ложкін хоче залучати по 6-7 мільярдів доларів інвестицій на рік. Він додав, що існує багато способів, як можна залучити інвестиції, якщо вивчити світовий досвід. В цей же час, є іноземні фонди, які готові інвестувати мільярди доларів в Україну. Але їм потрібні окремі угоди. Однак, за словами Ложкіна, проблема ще в тому, що в Україні мало великих інвестиційних проектів.

Нагадаємо, у серпні Кабінет міністрів схвалив створення при уряді Офісу сприяння інвестиціям. Інвесторам пообіцяли рішення "під ключ" всіх бюрократичних процесів та дозвільних процедур.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі