Якщо узагальнити потреби України в іноземцях, то 60-70% - це має бути найманий персонал, 10-15% - підприємці-інвестори, 10-15% – самозайняті (без права займати робочі місця), зокрема ІТ-шники (в світі їх ширше називають “цифровими кочівниками”), решта – іноземні студенти. Про це йдеться в інтерв’ю Юлії Самаєвої, редакторки економіки ZN.UA, з експертом у сфері міграційної політики Андрій Гайдуцький: "Україні потрібні мільйони нових платників податків".
"Важливо розвивати програми для іммігрантів-підприємців за принципом Golden Visa Programs: "резидентство в обмін на інвестиції", "громадянство в обмін на інвестиції"... На початку інтерв’ю я загадав, що нас очікує масштабна автоматизація діючих виробництв, а відповідно – вивільнення робочої сили. Чи стануть звільнені люди підприємцями? Звичайно, ні. Підприємцями природньо можуть бути лише 5-15% населення. Так влаштований світ. Адже якби кожний міг бути підприємцем, то хто тоді буде працювати?", - зазначив він.
Відповідно, за його словами, Україні потрібно щороку залучати тисячі нових іноземців-інвесторів, які будуть пропонувати робочі місця для українців, які підпадуть під скорочення. Тобто, єдині "ліки" для влади від загрози автоматизації на діючих підприємствах – це створення нових підприємств. Також потрібно окремо стимулювати залучення іноземних студентів. Адже через виїзд майже 1 млн дітей у 2022-2023 роках, система освіти недорахується майбутніх студентів.
З іншими матеріалами Юлії Самаєвої можна ознайомитися за посиланням.