Індія купує російську нафту за валюту ОАЕ, аби не потрапити під санкції США — Reuters

04 лютого, 2023, 16:27 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Таку інформацію інформагентству підтвердили кілька джерел.

Індія купує російську нафту за валюту ОАЕ, аби не потрапити під санкції США — Reuters
© depositphotos / ssuaphoto

Індійські нафтопереробні заводи почали платити дирхами (офіційна валюта ОАЕ – ред.) за більшу частину російської нафти, придбаної через дубайських трейдерів, пише Reuters з посиланням на джерела. Натомість Індія мала б платити доларами.

Вказано, що хоч Індія не визнає санкції Заходу проти Москви, і закупівлі російської нафти в будь-якому випадку не можуть порушувати їх, банки та фінансові установи обережно ставляться до клірингових платежів, аби мимоволі не потрапити в порушення багатьох заходів, запроваджених проти РФ після її вторгнення до України.

Індійські нафтопереробники та трейдери стурбовані тим, що, можливо, вони не зможуть продовжувати розрахунки за угоди в доларах, особливо якщо ціна на російську нафту підніметься вище ліміту, встановленого країнами «Великої сімки» та Австралією в грудні.

Це змусило трейдерів шукати альтернативні методи оплати, які також могли б допомогти зусиллям РФ дедоларизувати свою економіку у відповідь на санкції Заходу.

Попередні спроби індійських нафтопереробників заплатити трейдерам за російську нафту в дирхамах через банки Дубаю провалилися, що змусило їх повернутися до американської валюти.

Але за даними джерел агентства, Державний банк Індії (SBI), зараз здійснює кліринг цих платежів у дирхамах. Співрозмовники Reuters надали деталі транзакцій, про які раніше не повідомлялося.

SBI, який має філії за кордоном, у тому числі в Сполучених Штатах, не відповіло на запити про коментарі.

Вказано, що перехід до дирхамських платежів також був викликаний тим, що SBI попросив нафтопереробників, які бажають платити доларами за російську сиру нафту, надати розбивку вартості «чорного золота», фрахту та страхування, дозволяючи перевіряти торгівлю та уникати порушення обмеження.

«SBI дуже консервативний у своєму підході», - сказало одне з джерел, попри те, що Індія не дотримується механізму обмеження цін, а західне страхування та доставка не використовуються.

Індійські нафтопереробники зазвичай купують російську нафту у трейдерів за ціною, яка включає доставку до Індії.

Рахунок-фактура за таку угоду, яку отримала редакція Reuters, показав, що трейдери просять середню ціну на сиру нафту, включаючи фрахт на нафту марки Urals. У документі розрахована ціна вантажу в доларах і дирхамах.

За даними чотирьох джерел агентства, індійські нафтопереробники купують російську нафту на основі поставки. Це робиться, аби зменшити будь-які ризики, що виникають під час транспортування. І поки що розрахована вартість на місці завантаження була нижчою за максимальну ціну.

Індійські нафтопереробники здебільшого купують російську сиру нафту в дубайських трейдерів, включаючи Everest Energy і Litasco, підрозділ російського нафтового виробника Лукойл (LKOH.MM).

Everest Energy і Litasco не відповіли на запити про коментарі.

Читайте також: Війна з Росією: як Україні може допомогти нейтральна Індія

Нагадаємо, Євросоюз затвердив два обмеження цін на російські нафтопродукти. Також «стелю» цін затвердили країни «Великої сімки». Обмеження встановлені на рівні 100 доларів за барель на бензин та дизельне пальне, а також 45 доларів – на продукцію з низькою доданою вартістю.

Related video

Раніше вже повідомлялося, що Сполучені Штати Америки й партнери хочуть у березні переглянути «стелю» цін на російську нафту.

Підготував/ла : Юлія Москаленко
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК